Search results for "Finland"
HD Arn: The Knight Templar 2007 6.6
Arn: The Knight Templar
Arn: The Knight Templar

Arn: The Knight Templar

ActionAdventureDramaRomance 2007 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Arn: The Knight Templar
HD
IMDb: 6.6
139 min

Arn, është një djale i një fisi të rangut të lartë Suedez ai dërgohet në një manastir për tu edukuar për token e tyre të shenjtë si një kalorës për…

Country: 
HD Man and a Baby 2017 6.0
Man and a Baby
Man and a Baby

Man and a Baby

ComedyTurk 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Man and a Baby
HD
IMDb: 6.0
86 min

Një baba i ri gjendet i vetëm me foshnjën e tij pasi e ëma vendos se mëmësia nuk është diçka për të dhe i braktis. Atij i duhet të mbijetojë…

Country: 
Genre: Comedy, Turk
HD Big Game 2014 5.4
Big Game
Big Game

Big Game

ActionAdventureThriller 2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Big Game
HD
IMDb: 5.4
110 min

Kur Air Force One rrëzohet pranë kampingut në një pyll, Presidentin e SHBA-së do ta ndihmojë një djalosh i cili gjendet aty.

Country: 
HD Rendel 2017 4.6
Rendel
Rendel

Rendel

ActionCrimeFantasy 2017 Shiko tani
Vlersimi: 4.6
Rendel
HD
IMDb: 4.6
105 min

Organizata Ndërkombëtare e krimit në Finlandë po lufton për përhapjen e vaksinës nga VALA në Mikkeli. Megjithatë, hasen me njeriun me maskë dhe përballja me të do u kushtojë shumë…

Country: 
Genre: Action, Crime, Fantasy
HD Moomins and the Winter Wonderland 2017 5.4
Moomins and the Winter Wonderland
Moomins and the Winter Wonderland

Moomins and the Winter Wonderland

AdventureAnimationComedy 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Moomins and the Winter Wonderland
HD
IMDb: 5.4
82 min

Mumin dhe familja vendosin të mos flenë gjatë dimrit. Ata festojnë së bashku me miqtë Krishtlindjet duke u mahnitur nga bukuritë e dimrit.

Country: 
HD Lapland Odyssey 2 2015 6.0
Lapland Odyssey 2
Lapland Odyssey 2

Lapland Odyssey 2

Comedy 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Lapland Odyssey 2
HD
IMDb: 6.0
87 min

Jahne dhe shokët e tij nisin një aventurë te re. Nisen të festojnë, por përfundojnë duke kërkuar Lumin, vajzën e Jahneit, e cila humbet vazhdimisht. Ndërkohë Inaria po shijon një…

Country: 
Genre: Comedy
HD Lapland Odyssey 2010 6.9
Lapland Odyssey
Lapland Odyssey

Lapland Odyssey

Comedy 2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Lapland Odyssey
HD
IMDb: 6.9
92 min

Një komedi rreth Jahne, një burrë që bën një jetë parazitare. Inaria, e dashura e tij, i jep një ultimatum: ai duhet t’i blejë asaj një aparat digjital deri në…

Country: 
Genre: Comedy
HD Lapland Odyssey 3 2017 5.5
Lapland Odyssey 3
Lapland Odyssey 3

Lapland Odyssey 3

AdventureComedy 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Lapland Odyssey 3
HD
IMDb: 5.5
103 min

Jane po kalon një krizë emocionale dhe vendos të nisë një udhëtim në natyrë, në të cilin e ndjekin dy miqtë e tij. Inari dëshiron t’i kthehet punës dhe me…

Country: 
Genre: Adventure, Comedy
HD Borg vs McEnroe 2017 6.9
Borg vs McEnroe
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

DramaHistory 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Borg vs McEnroe
HD
IMDb: 6.9
107 min

Bazuar në ngjarje të vërteta. Dy fëmijëri të vështira, sjellin në fushën e tenisit dy njerëz shumë të ndryshëm, që të dy pretendentë për kampionë bote. Historia e jashtëzakonshme e…

Country: 
Genre: Drama, History
HD Rare Exports: A Christmas Tale 2010 6.7
Rare Exports: A Christmas Tale
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

Fantasy 2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Rare Exports: A Christmas Tale
HD
IMDb: 6.7
84 min

Në thellësi të maleve Korvatunturi, 486 metra thellë, gjendet sekreti me i ruajtur i Krishtlindjeve. Ka ardhur koha për ta zhgroposur. Këtë Krishtlindje të gjithë do besojnë te Babagjyshi.

Country: 
Genre: Fantasy
HD Law of the Land 2017 5.4
Law of the Land
Law of the Land

Law of the Land

CrimeDrama 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Law of the Land
HD
IMDb: 5.4
86 min

Një polic që po del në pension mëson se djali i tij i paligjshëm është liruar nga burgu. Si detyra e tij e fundit,përpiqet te mbajë nën kontroll situatën por…

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD Dogville 2003 8.0
Dogville
Dogville

Dogville

CrimeDramaThriller 2003 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Dogville
HD
IMDb: 8.0
178 min

Një grua që ia mbath nga një bandë keqbërësish pranohet pa dëshirë nga njerëzit e një qyteti të vogël në Kolorado. Ajo pranon të punojë për ta si këmbim, por…

Genre: Crime, Drama, Thriller
HD The Mine 2016 6.7
The Mine
The Mine

The Mine

Drama 2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
The Mine
HD
IMDb: 6.7
97 min

Ndërtimi i minierave kërkon shumë punë dhe mashtrime. Ky film e tregon qartë se çfarë duhet bërë për të hapur një minierë në shtetin e Finlandës.

Country: 
Genre: Drama
HD The Look of a Killer 2016 5.8
The Look of a Killer
The Look of a Killer

The Look of a Killer

Thriller 2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
The Look of a Killer
HD
IMDb: 5.8
94 min

Viktor Karpa është një ish-mafioz rus, i cili është zhvendosur në Finlandë dhe ka krijuar familjen e tij. Gjithçka do të shkojë keq kur Presidentja e re ruse do të…

Country: 
Genre: Thriller
HD The Angry Birds Movie 2016 6.3
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

AdventureAnimationComedy 2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
The Angry Birds Movie
HD
IMDb: 6.3
97 min

Zbuloni se pse janë zogjtë kaq të zemëruar. Kur një ishull i populluar nga zogj që nuk fluturojnë, por të lumtur, vizitohet nga derrkucë jeshilë misteriozë, është në dorë të…

Country: 
HD The Midwife 2015 6.0
The Midwife
The Midwife

The Midwife

DramaRomanceWar 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
The Midwife
HD
IMDb: 6.0
119 min

Një mami (infermiere) nga Finlanda bie në dashuri me një ushtar gjerman gjatë luftës së Leplendit në mes të Luftës së Dytë Botërore…

Country: 
Genre: Drama, Romance, War
HD Iron Sky 2012 5.9
Iron Sky
Iron Sky

Iron Sky

ActionComedyScience Fiction 2012 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Iron Sky
HD
IMDb: 5.9
93 min

Nazistët kanë ngritur një bazë ushtarake sekrete në Hënë në vitin 1945, ku ata planifikojnë të kthehen në pushtet në vitin 2018…

HD 1944 2015 7.1
1944
1944

1944

DramaWar 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
1944
HD
IMDb: 7.1
100 min

Ngjarjet ndodhin në luftën e vitit 1944, nga Blue Hills te gadishulli Sõrve, e parë përmes syve të një ushtari estonez i cili po lufton kundër ish-vëllezërve të tij. Zgjedhjet…

Country: 
Genre: Drama, War