Search results for "Ireland"
HD The Professor and the Madman 2019 7.3
The Professor and the Madman
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

DramaHistoryMysteryThriller 2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Professor and the Madman
HD
IMDb: 7.3
124 min

Profesori Xhejms Murei fillon të mbledhë fjalët e para për botimin e parë të Fjalorit Anglisht të Oksfordit në mesin e shekullit të 19-të dhe merr mbi 10.000 fjalë nga…

HD Never Grow Old 2019 5.9
Never Grow Old
Never Grow Old

Never Grow Old

Western 2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Never Grow Old
HD
IMDb: 5.9
100 min

Një varrmihës irlandez përfiton kur disa kriminelë pushtojnë një qytet paqësor amerikan. Por familja e tij fillon e kërcënohet, teksa numri i të vdekurve vazhdon e rritet.

Country: 
Genre: Western
HD The Favourite 2018 7.5
The Favourite
The Favourite

The Favourite

ComedyDramaHistory 2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The Favourite
HD
IMDb: 7.5
119 min

Është shekulli 18 në Angli. Mbretëria drejtohet nga një mbretëreshë e brishtë. Intrigat dhe sekretet e tre femrave do të mbizotërojnë pallatin mbretëror duke ndikuar kështu në politikat e vendit…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, History
HD High-Rise 2015 5.6
High-Rise
High-Rise

High-Rise

Drama 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
High-Rise
HD
IMDb: 5.6
119 min

Jeta për banorët e një kullë fillon të dalë jashtë kontrollit.

Country: 
Genre: Drama
HD At Eternity’s Gate 2018 6.9
At Eternity’s Gate
At Eternity’s Gate

At Eternity’s Gate

Drama 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
At Eternity’s Gate
HD
IMDb: 6.9
111 min

Një vështrim në jetën e piktorit Vinsent van Gog gjatë kohës që ai jetoi në Arls dhe Auvers-sur-Oise, Francë.

Country: 
Genre: Drama
HD Night Shift 2018 3.9
Night Shift
Night Shift

Night Shift

Horror 2018 Shiko tani
Vlersimi: 3.9
Night Shift
HD
IMDb: 3.9
81 min

Emi fillon punën e saj të re në turnin e natës në një hotel me një të kaluar të frikshme. Ajo bëhet dëshmitare e vrasjeve që përsëriten në një cikël….

Country: 
Genre: Horror
HD Sgt. Stubby: An American Hero 2018 6.8
Sgt. Stubby: An American Hero
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

AdventureAnimationFamilyHistoryWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Sgt. Stubby: An American Hero
HD
IMDb: 6.8
84 min

Historia e vërtetë e një qeni të humbur që bashkohet me të zotin e tij të ri në fushat e betejës së Luftës së Parë Botërore. Për veprimet e tij…

Country: 
HD The Little Stranger 2018 5.5
The Little Stranger
The Little Stranger

The Little Stranger

DramaHorrorMystery 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
The Little Stranger
HD
IMDb: 5.5
111 min

Gjatë verës së vitit 1948, doktor Faradeji shkon në shtëpinë gjigante të familjes Ajres. Tashmë, ajo e ka humbur shkëlqimin dhe banorët e saj, nëna, djali dhe vajza përndiqen nga…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Mystery
HD Hunger 2008 7.6
Hunger
Hunger

Hunger

DramaHistory 2008 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Hunger
HD
IMDb: 7.6
96 min

Ngjarjet e grevave të urisë në Irlandë nga të burgosurit republikanë. Bobi Sends është i pari që kërkoi të drejtën për t’u njohur si të burgosur politikë. Po ashtu i…

Country: 
Genre: Drama, History
HD Black ’47 2018 6.8
Black ’47
Black ’47

Black ’47

DramaWestern 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Black ’47
HD
IMDb: 6.8
100 min

Në vitin 1847, një ushtar irlandez pasi kthehet nga lufta gjen nënën e tij të vdekur nga uria dhe vëllanë të vrarë nga britanikët. Ai bën çdo gjë që të…

Country: 
Genre: Drama, Western
HD Mary Shelley 2017 6.4
Mary Shelley
Mary Shelley

Mary Shelley

DramaRomance 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Mary Shelley
HD
IMDb: 6.4
120 min

Biografia e shkrimtares Meri Shelli, e cila në moshën 16-vjeçare takoi poetin 21-vjeçar Persi Shelli, marrëdhënia e të cilëve rezultoi në shkrimin e mëvonshëm të veprës “Frankenshtajn” të Merit.

Country: 
Genre: Drama, Romance
HD The Last Days on Mars 2013 5.5
The Last Days on Mars
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

HorrorScience FictionThriller 2013 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
The Last Days on Mars
HD
IMDb: 5.5
98 min

Një grup zbuluesish Astronaut dorëzohen nga një forcë misterioze, ndërsa mbledhin mostra në Mars.

Country: 
HD Kissing Candice 2017 5.4
Kissing Candice
Kissing Candice

Kissing Candice

DramaThriller 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Kissing Candice
HD
IMDb: 5.4
108 min

Kandis një adoleshente 17 vjeçare është e mërzitur nga çdo gjë që e rrethon. Ajo gjen ngushëllim tek djali i ëndrrave të saj, i cili është pjesë e një bande…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
HD Disobedience 2017 6.6
Disobedience
Disobedience

Disobedience

DramaRomance 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Disobedience
HD
IMDb: 6.6
114 min

Një grua kthehet në komunitetin e saj ortodoks hebre, të cilën të gjithë e shmangin për shkak të tërheqjes së saj ndaj një mikeje të fëmijërisë. Por pasionet e tyre…

Country: 
Genre: Drama, Romance
HD Room 2015 8.1
Room
Room

Room

DramaThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Room
HD
IMDb: 8.1
118 min

Pasi vogëlushi 5-vjeçar Xhak dhe e ëma e tij arratisen nga dhoma e mbyllur që Xhak kishte njohur gjatë gjithë jetës së tij, vogëlushi bën një zbulim të madh: atë…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
HD The Last King 2016 6.1
The Last King
The Last King

The Last King

ActionAdventureDramaHistory 2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Last King
HD
IMDb: 6.1
99 min

Në vitin 1206 Norvegjia është e pushtuar nga lufta civile. Djali jetim jashtë martese i mbretit, Hakon Hakonsson, të cilin e do të vdekur gjysma e mbretërisë, ruhet fshehurazi nga…

Country: 
HD Terminal 2018 5.4
Terminal
Terminal

Terminal

CrimeThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Terminal
HD
IMDb: 5.4
95 min

Historia e dy vrasësve që po kryejnë një detyrë, një mësues që po ndeshet me një sëmundje fatale, një pastrues misterioz dhe një kamariere kureshtare.

Country: 
Genre: Crime, Thriller
HD Cardboard Gangsters 2017 6.4
Cardboard Gangsters
Cardboard Gangsters

Cardboard Gangsters

CrimeDrama 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Cardboard Gangsters
HD
IMDb: 6.4
92 min

Xhejson është një nga djemtë e bandës së famshme në Darndeil që jeton mes drogës dhe krimit. A do mundet dashuria ta largojë atë nga kjo botë?

Country: 
Genre: Crime, Drama