Search results for "Malta"
HD The Da Vinci Code 2006 6.6
The Da Vinci Code
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

MysteryThriller 2006 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
The Da Vinci Code
HD
IMDb: 6.6
149 min

Një vrasje brenda një galerie dhe disa të dhëna në pikturat e Da Vinçit, çojnë në zbulimin e një misteri fetar të mbrojtur nga një shoqëri sekrete për dy mijë…

Country: 
Genre: Mystery, Thriller
HD World War Z 2013 7.0
World War Z
World War Z

World War Z

ActionDramaHorrorScience FictionThriller 2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
World War Z
HD
IMDb: 7.0
116 min

Shtetet e bashkuara punesojne Geri Lejn te shetise gjithe boten qe te gjeje nje kure qe te ndaloje epidemine Zombi qe ka prekur gjith boten dhe qe rrezikon shfarrosjen e…

Country: 
HD 7 Days in Entebbe 2018 5.8
7 Days in Entebbe
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

CrimeDramaThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
7 Days in Entebbe
HD
IMDb: 5.8
107 min

Në korrik të vitit 1976, katër terroristë rrëmbejnë një avion që udhëton nga Tel-Avivi për Paris dhe e detyrojnë ekuipazhin e fluturimit të shkojnë në Entebe të Ugandës. Atje, udhëtarët…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
HD Murder on the Orient Express 2017 6.5
Murder on the Orient Express
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

CrimeDramaMystery 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Murder on the Orient Express
HD
IMDb: 6.5
114 min

Kur një vrasje ndodh në trenin me të cilin po udhëtonte, detektivi Herkul Puar zgjidhet për të zbardhur çështjen.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Mystery
HD American Renegades 2017 5.4
American Renegades
American Renegades

American Renegades

ActionThriller 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
American Renegades
HD
IMDb: 5.4
106 min

Një ekip marine zbulon një thesar nën ujë në një liqen të Bosnjes. Për ta marrë i duhet të kalojnë një sërë peripecish duke qenë se liqeni i përket territorit…

Genre: Action, Thriller
HD Assassin’s Creed 2016 5.7
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

Assassin’s Creed

ActionAdventureScience Fiction 2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Assassin’s Creed
HD
IMDb: 5.7
115 min

Kur Kallum Linç eksploron kujtimet e paraardhësit të tij, Agilarit, dhe fiton aftësitë e një Vrasësi Mjeshtër, ai zbulon që është pasardhës i shoqërisë sekrete të vrasësve.

Country: 
Agora 2009 7.2
Agora
Agora

Agora

AdventureDramaHistory 2009 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Agora
IMDb: 7.2
127 min

Një dramë historike e vendosur në Egjiptin Romak, për filozofen Hypatia të Aleksandrisë dhe lidhjen e saj me skllavin e saj Davus, i cili është i ndarë mes dashurisë për…

Country: 
HD Andron 2015 2.7
Andron
Andron

Andron

ActionScience Fiction 2015 Shiko tani
Vlersimi: 2.7
Andron
HD
IMDb: 2.7
100 min

10 njerëz të ndryshëm janë pjesë e një loje ku duhet të luftojnë për lirinë. Secili prej tyre do të ndeshet me situata të vështira, gjë që do e bëjë…

Country: 
HD 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi 2016 7.3
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

ActionHistoryThriller 2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
HD
IMDb: 7.3
144 min

Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të…

Country: 
HD By the Sea 2015 5.3
By the Sea
By the Sea

By the Sea

Romance 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
By the Sea
HD
IMDb: 5.3
122 min

Francë, mezi i viteve 1970. Vanesa, një ish-kërcimtare dhe Roland, një shkrimtar amerikan, bëjnë një udhëtim së bashku. Duket sikur ata po rriten veçmas, por kur ata vendosen në një…

Country: 
Genre: Romance
HD Troy 2004 7.2
Troy
Troy

Troy

AdventureHistory 2004 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Troy
HD
IMDb: 7.2
163 min

I bazuar në Iliadën nga Homeri, filmi ndjek sulmin ndaj Trojës nga ana e Greqisë së bashkuar dhe vendos fatet e njerëzve të përfshirë.

Country: 
HD Gladiator 2000 8.5
Gladiator
Gladiator

Gladiator

ActionAdventureDrama 2000 Shiko tani
Vlersimi: 8.5
Gladiator
HD
IMDb: 8.5
155 min

Kur një gjeneral Romak tradhtohet dhe familja e tij vritet nga djali i korruptuar i një perandori, ai shkon në Romë si gladiator për t’u hakmarrë.

Country: