Search results for "Norway"
HD Borning 2014 6.2
Borning
Borning

Borning

Aksion Komedi  2014 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Borning
HD
IMDb: 6.2
89 min

Roi është i çmendur pas makinave, dhe drejton dyqanin e pjesëve të këmbimit “Hamshori” ndërkohë që nget Mustangun e tij të verdhë, shumë larg prej vajzës së tij e cila,…

Country: 
Genre: Aksion, Komedi
HD Mortal 2020 5.7
Mortal
Mortal

Mortal

Aksion Aventurë Fantazi  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Mortal
HD
IMDb: 5.7
104 min

Një djalosh Amerikan, papritur mëson se zotëron fuqi të mbinatyrshme, të cilat bazohen në mitologjinë Norvegjeze. Udhëtimi i tij në vendin e të parëve, do të kthehet në një aventurë…

Country: 
HD Exit Plan 2019 5.5
Exit Plan
Exit Plan

Exit Plan

Dramë Mister  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Exit Plan
HD
IMDb: 5.5
90 min

Maksi, një agjent sigurimesh, është në mes të një krize ekzistenciale. Ndërsa po zgjidhte një rast të vështirë të zhdukjes së një burri të martuar, ai zbulon sekretin e Hotel…

Country: 
Genre: Dramë, Mister
HD Spread Your Wings 2019 7.3
Spread Your Wings
Spread Your Wings

Spread Your Wings

Aventurë Familjar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Spread Your Wings
HD
IMDb: 7.3
113 min

Frymëzuar nga një histori e vërtetë, filmi tregon një histori të rrallë. Një adoleshent, del nga bota e tij e mbyllur, duke nisur një aventurë me babain e tij. Udhëtimi…

Country: 
HD Out Stealing Horses 2019 6.7
Out Stealing Horses
Out Stealing Horses

Out Stealing Horses

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Out Stealing Horses
HD
IMDb: 6.7
123 min

Një i ve zhvendoset në një nga pyjet e Norvegjisë pas vdekjes së gruas së tij. Në atë vend, një takim i rastësishëm rikthen kujtimet nga e kaluara e tij.

Country: 
Genre: Dramë
HD Valhalla 2019 5.7
Valhalla
Valhalla

Valhalla

Aventurë Fantazi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Valhalla
HD
IMDb: 5.7
105 min

Në kohën e luftëtarëve Vikingë dhe zotave të fuqishëm nordik, dy fëmijë të vegjël ndeshen me përbindësha dhe perëndi të inatosura që të parandalojnë një profeci të vjetër që mund…

Country: 
HD Divine Love 2019 6.3
Divine Love
Divine Love

Divine Love

Dramë Sci-fi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Divine Love
HD
IMDb: 6.3
101 min

(+18) Një notere mundohet të shfrytëzojë punën e saj për të bindur çiftet në prag divorci që të qëndrojnë së bashku teksa në jetën e saj si një besimtare e…

Country: 
Genre: Dramë, Sci-fi
HD Ella Bella Bingo 2020 4.8
Ella Bella Bingo
Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo

Animuar Familjar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 4.8
Ella Bella Bingo
HD
IMDb: 4.8
75 min

Ela Bela, së cilës i pëlqen të bëjë numra magjie në cirk, e mëson magjinë e vërtetë të miqësisë kur një fëmijë i ri vjen në qytet. Ata nisen së…

Country: 
Genre: Animuar, Familjar
HD The Quake 2018 6.2
The Quake
The Quake

The Quake

Aksion Thriller  2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
The Quake
HD
IMDb: 6.2
106 min

Në vitin 1904 një tërmet me magnitudë 5.4 i shkallës Rihter goditi Oslon, me epiqendër në “Grabenin e Oslos”, që ndodhet nën kryeqytetin norvegjez. Shenja të ngjashme lajmërojnë për një…

Country: 
Genre: Aksion, Thriller
HD The Girl with the Dragon Tattoo 2009 7.8
The Girl with the Dragon Tattoo
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

Dramë Krim Mister Thriller  2009 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Girl with the Dragon Tattoo
HD
IMDb: 7.8
152 min

Gazetari Mikael Blomkvist ndihmohet nga një haker kompjuterash për të kërkuar për një femër që ka dyzet vjet e humbur.

Country: 
HD The 12th Man 2017 7.4
The 12th Man
The 12th Man

The 12th Man

Dramë Luftë  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The 12th Man
HD
IMDb: 7.4
135 min

Ngjarjet e jashtëzakonshme në këtë Film janë bazuar në ato që kanë ndodhur vërtet. 12 Ushtarë norvegjez stërviten nga forcat e armatosura britanike për të ndërmarrë një mision sabotimit në…

Country: 
Genre: Dramë, Luftë
HD The Girl with the Dragon Tattoo 2011 7.8
The Girl with the Dragon Tattoo
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

Dramë Krim Mister Thriller  2011 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Girl with the Dragon Tattoo
HD
IMDb: 7.8
158 min

Gazetari Mikael Blomkvist ndihmohet në kërkimin e tij për një grua të zhdukur 40 vjetmë parë nga Lisbeth Salander, një haker e re në moshë…

Country: 
HD Hold Up 2010 6.5
Hold Up
Hold Up

Hold Up

Aksion Dramë Krim  2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Hold Up
HD
IMDb: 6.5
87 min

Grabitja më spektakolare në historinë e Norvegjisë: 11 burra bllokojnë sheshin qendror të qytetit të Stavangerit, të veshur si njësi e forcave speciale. Hap pas hapi, historia reale e vjedhjes…

Country: 
Genre: Aksion, Dramë, Krim
HD Polaroid 2019 5.1
Polaroid
Polaroid

Polaroid

Horror Mister Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
Polaroid
HD
IMDb: 5.1
88 min

Nxënësja e shkollës së mesme Bër Fiçer, nuk e ka idenë e sekreteve të errëta që fshihen pas kamerës misterioze që ajo ka në duar. Por nuk do t’i duhet…

Country: 
HD Cold Pursuit 2019 6.2
Cold Pursuit
Cold Pursuit

Cold Pursuit

Aksion Krim Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Cold Pursuit
HD
IMDb: 6.2
119 min

Një shofer pastrueseje dëbore i pikëlluar, kërkon të hakmerret ndaj trafikantëve të drogës, të cilët i vranë djalin. Bazuar në filmin norvegjez të 2014-ës “Sipas radhës së zhdukjes”.

Country: 
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD The Lego Movie 2: The Second Part 2019 6.6
The Lego Movie 2: The Second Part
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

Aksion Animuar Aventurë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
The Lego Movie 2: The Second Part
HD
IMDb: 6.6
107 min

Kanë kaluar pesë vjet qëkur ç’do gjë ishte për mrekulli dhe qytetarët po përballen me një kërcënim të ri, pushtuesit Duplo nga hapësira, që shkatërrojnë ç’do gjë më shpejt seç…

Country: 
HD What Will People Say 2017 7.4
What Will People Say
What Will People Say

What Will People Say

Dramë  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
What Will People Say
HD
IMDb: 7.4
106 min

16-vjeçarja Nisha bën një jetë të dyfishtë. Me familjen e saj ajo është vajza e përsosur pakistaneze, por me shoqërinë është thjeshtë një adoleshente normale norvegjeze. Kur babai e kap…

Country: 
Genre: Dramë
HD In Order of Disappearance 2014 7.2
In Order of Disappearance
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

Aksion Komedi Krim Thriller  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
In Order of Disappearance
HD
IMDb: 7.2
116 min

Një qytetar nderi i cili pastron borën e egër në Norvegji, kur djali i tij vritet gabimisht, Nils vendos të veprojë, ndryshe duke ndezur, një luftë ndërmjet gangsterit vegjetarian “Konti”…

Country: