Search results for "Russia"
HD The Ninth 2019 5.3
The Ninth
The Ninth

The Ninth

Aventurë Krim Mister  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
The Ninth
HD
IMDb: 5.3
99 min

Është shekulli 19, Shën Pitersburg, pasi ndodhin disa vrasje të rënda, një oficer policie merr qeshtjen në dorë dhe nis të hetojë…

Country:
HD Abraham Lincoln: Vampire Hunter 2012 5.9
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Aksion Fantazi Horror  2012 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
HD
IMDb: 5.9
105 min

Abraham Linkoln, Presidenti i 16 i SHBA-së zbulon se vampirët kan plan të pushtojnë Amerikën. Ai niset në një mision për shfarosjen e tyre…

Country: ,
HD Vernost a.k.a Fidelity 2019 6.1
Vernost a.k.a Fidelity
Vernost a.k.a Fidelity

Vernost a.k.a Fidelity

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Vernost a.k.a Fidelity
HD
IMDb: 6.1
82 min

Një qift i martuar has në disa probleme pasi mes tyre nuk ka seks, faji qëndron tek burri dhe ajo mendon se ai shkon me dikë tjetër, më pas gruaja…

Country:
Genre: Dramë
HD Mulan II 2004 5.7
Mulan II
Mulan II

Mulan II

Animuar Dublime Familjar  2004 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Mulan II
HD
IMDb: 5.7
79 min

Ndërsa përgatiten për dasmën e tyre, Shang dhe Mulan dërgohen papritur në një mision sekret. Mushu fillon të ndërhyj, dhe një sulm i befasishëm nga Mongolët prish shumë plane.

HD Beanpole 2019 7.1
Beanpole
Beanpole

Beanpole

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Beanpole
HD
IMDb: 7.1
130 min

Në vjeshtën e Leningradit të 1945-ës Ija dhe shoqja e saj Masha përpiqen të mbijetojnë duke thurur ëndrra dhe duke u përpjekur të kalojnë traumën e luftës.

Country:
Genre: Dramë
HD Sarancha A.K.A Locust 2014 5.6
Sarancha A.K.A Locust
Sarancha A.K.A Locust

Sarancha A.K.A Locust

Dramë Krim Thriller  2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
Sarancha A.K.A Locust
HD
IMDb: 5.6
124 min

Liera dhe Artemi kalojnë një histori dashurie verore. Në përfundim të verës, ata vendosin që të mos ndahen. Por, gjërat do të shkojnë keq dhe jeta do ti vendosë ata…

Country:
Genre: Dramë, Krim, Thriller
HD Icebreaker 2016 6.2
Icebreaker
Icebreaker

Icebreaker

Aksion Aventurë Dramë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Icebreaker
HD
IMDb: 6.2
124 min

Drejt akullthyesit “Mikhail Gromov” po lëviz një ajsberg gjigant. Për t’u larguar nga përplasja, anija ngec në grackën e akullit dhe detyrohet të zhvendoset pranë bregdetit të Antarktidës.

Country:
HD Sputnik 2020 6.0
Sputnik
Sputnik

Sputnik

Dramë Sci-fi Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Sputnik
HD
IMDb: 6.0
113 min

I mbijetuari i vetëm nga një incident enigmatik me anije kozmike nuk është kthyer në shtëpi vetëm, fshehur brenda trupit të tij është një krijesë e rrezikshme.

Country:
HD The Blackout 2019 6.0
The Blackout
The Blackout

The Blackout

Aksion Sci-fi Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
The Blackout
HD
IMDb: 6.0
127 min

Jeta në Tokë shkatërrohet me shpejtësi, përveç një zone të vogël në Evropën Lindore.

Country:
HD Saving Leningrad 2019 5.9
Saving Leningrad
Saving Leningrad

Saving Leningrad

Aksion Dramë Luftë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Saving Leningrad
HD
IMDb: 5.9
96 min

Gjatë luftës së dytë botërore, një çift i ri të dashuruarish lufton mes tradhtive, dhunës dhe rreziqeve të luftës për t’iu larguar qytetit në rrethim dhe për të jetuar një…

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD August. Eighth 2012 5.6
August. Eighth
August. Eighth

August. Eighth

Aksion Dramë Fantazi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
August. Eighth
HD
IMDb: 5.6
120 min

8 Gusht, historia e jashtëzakonshme e një gruaje të re. Ksenia nuk është shumë e lumtur, me probleme në punë, probleme në jetën personale, me nënën dhe një fëmijë që…

Country:
HD The Conquest Of Siberia 2019 5.0
The Conquest Of Siberia
The Conquest Of Siberia

The Conquest Of Siberia

Dramë Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
The Conquest Of Siberia
HD
IMDb: 5.0
108 min

Oficeri i ri, Ivan Demarin, dërgohet me shërbim në thellësi të Siberisë. Aty, Ivani takon dashurinë e tij të parë dhe së bashku me regjimentin e tij nisen me mision…

Country:
Genre: Dramë, Histori
HD Coma 2019 6.5
Coma
Coma

Coma

Aksion Fantazi Sci-fi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Coma
HD
IMDb: 6.5
111 min

Kur zgjohet në një botë të re dhe të rrezikshme, një djalë i ri duhet të përballet me sfida dhe mistere për zbuluar se çfarë është reale dhe çfarë është…

Country:
HD AK-47 2020 6.4
AK-47
AK-47

AK-47

Dramë Histori  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
AK-47
HD
IMDb: 6.4
110 min

Filmi biografik në lidhje me shpikësin dhe projektuesin e armëve Mikhail Timofeevich Kalashnikov (AK-47). Rruga e gjatë që ndoqi një djalë 28 vjeçar për të krijuar armën legjendare AK-47 e…

Country:
Genre: Dramë, Histori
HD 9th Company 2005 7.1
9th Company
9th Company

9th Company

Aksion Dramë Histori Luftë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
9th Company
HD
IMDb: 7.1
139 min

Filmi më fitimprurës i Rusisë post-komuniste deri tani, KOMPANIA E 9-të është një film lufte i ditëve moderne që mund të krahasohet me filmat më të njohur hollivudianë. Më 1988,…

HD Night Guards 2016 4.2
Night Guards
Night Guards

Night Guards

Aksion Fantazi Sci-fi Thriller  2016 Shiko tani
Vlersimi: 4.2
Night Guards
HD
IMDb: 4.2
97 min

Pasha është një postier i zakonshëm i cili fillon të shohë ëndrra të pazakonta. Një ditë ai shpëton një vajzë nga një grup sulmuesish. Më vonë ai zbulon se ka…

Country:
HD Leaving Afghanistan 2019 5.7
Leaving Afghanistan
Leaving Afghanistan

Leaving Afghanistan

Aksion Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Leaving Afghanistan
HD
IMDb: 5.7
113 min

Ngjarjet zhvillohen në vitin 1988, gjatë përfundimit të luftës në Afganistan. Në qendër qëndron toger Vasili, i cili bëhet peng muxhahedinëve, në mënyrë që divizioni ushtarak të kthehet në Bashkimin…

Country:
Genre: Aksion, Dramë
HD The Spacewalker 2017 7.3
The Spacewalker
The Spacewalker

The Spacewalker

Aventurë Dramë Histori  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Spacewalker
HD
IMDb: 7.3
140 min

Ngjarjet e filmit zhvillohen në vitet ’60 të shekullit XX, gjatë Luftës së Ftohtë dhe garës hapësinore midis Bashkimit Sovjetik dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Rusët planifikojnë të jenë…

Country: