Search results for "Turkey"
HD Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters 2019 7.5
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters

Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters
HD
IMDb: 7.5
108 min

Tre vajza të reja kthehen mbrapsht tek babai i tyre njëra pas tjetrës, në një fshat të varfër të Anadollit qendror, pasi nuk u pritën mirë tek familjet e pasura.

Genre: Dramë
HD One-Way to Tomorrow 2020 5.7
One-Way to Tomorrow
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

Komedi Romancë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
One-Way to Tomorrow
HD
IMDb: 5.7
90 min

Aliu vendos të niset për në Izmir, që të ndalojë dasmën e vajzës që ai dashuron. Në tren, ai do të rastisë me një vajzë që nuk i tregon gjithë…

Country: 
Genre: Komedi, Romancë
HD Güzelliğin Portresi 2019 N/A
Güzelliğin Portresi
Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi

Dramë Horror Thriller Turk  2019 Shiko tani
Vlersimi: N/A
Güzelliğin Portresi
HD
IMDb: N/A
N/A

Nisan lajmërohet nga policia për vdekjen babait të saj, të cilin ajo kishte vite pa e takuar. Rikthimi i saj në shtëpinë e fëmijërisë për zgjidhjen e trashëgimisë, do të…

Country: 
HD Valley of the Wolves: Palestine 2011 6.3
Valley of the Wolves: Palestine
Valley of the Wolves: Palestine

Valley of the Wolves: Palestine

Aksion  2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Valley of the Wolves: Palestine
HD
IMDb: 6.3
105 min

Një pjesëtar i forcave speciale turke është në ndjekje të një ushtaraku izraelit përgjegjës për sulmet në Gaza…

Country: 
Genre: Aksion
HD Cingöz Recai 2017 5.0
Cingöz Recai
Cingöz Recai

Cingöz Recai

Aksion Aventurë Krim  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Cingöz Recai
HD
IMDb: 5.0
111 min

Historia e një hajduti, e bazuar në novelën e shkrimtarit të famshëm Peyami Safa.

Country: 
HD Winter Sleep 2014 8.1
Winter Sleep
Winter Sleep

Winter Sleep

Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Winter Sleep
HD
IMDb: 8.1
196 min

Ajdini, një ish-aktor, drejton një hotel të vogël në Anadollin qendror me gruan e tij të re, Nihalin, me të cilën ka një marrëdhënie të vështirë dhe motrën e tij,…

Country: 
Genre: Dramë
HD Clair Obscur 2016 6.5
Clair Obscur
Clair Obscur

Clair Obscur

Dramë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Clair Obscur
HD
IMDb: 6.5
105 min

Dy femra turke njëra e shtypur nga traditat seksiste dhe njëra e lirë nga zakonet moderne, kanë më shumë të përbashkëta nga se duket.

Country: 
Genre: Dramë
HD Once Upon a Time in Anatolia 2011 7.9
Once Upon a Time in Anatolia
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

Dramë Krim  2011 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Once Upon a Time in Anatolia
HD
IMDb: 7.9
157 min

Një grup burrash u nisën në kërkim të një trupi të pajetë në stepat e Anadollit.

Genre: Dramë, Krim
HD Miracles Of Love 2019 6.7
Miracles Of Love
Miracles Of Love

Miracles Of Love

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Miracles Of Love
HD
IMDb: 6.7
129 min

Një dramë turke e vendosur në vitet 1960. Azizi, një burrë me të meta fizike e gjen veten në përpjekje për të sistemuar martesën me Mizgin, pavarësisht vështirësive dhe opinionit,…

Country: 
Genre: Dramë
HD Two Hearts As One 2014 7.8
Two Hearts As One
Two Hearts As One

Two Hearts As One

Dramë Histori  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Two Hearts As One
HD
IMDb: 7.8
126 min

Një vështrim brenda historisë së dy sapo-martuarve që ndahen nga njëri-tjetri dhe kalojnë gjysmëshekullin tjetër të jetës së tyre duke u përpjekur të ribashkohen.

Country: 
Genre: Dramë, Histori
HD Sour Apples 2016 7.1
Sour Apples
Sour Apples

Sour Apples

Dramë Komedi Turk  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Sour Apples
HD
IMDb: 7.1
114 min

Duke premtuar një festë vizuale të ngjyrave, kostumeve, dritës dhe vendndodhjeve, do t’iu bëjnë të qeshni dhe qani njëkohësisht me shfaqjet e saj të fuqishme të aktrimit, si dhe dialogët…

Country: 
Genre: Dramë, Komedi, Turk
HD My Grandfather’s People 2011 8.0
My Grandfather’s People
My Grandfather’s People

My Grandfather’s People

Dramë Familjar Histori Komedi  2011 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
My Grandfather’s People
HD
IMDb: 8.0
126 min

Një film artistik që tregon historinë e gjyshit të producentit, i cili u detyrua të largohej nga Kreta në vitin 1920 gjatë shkëmbimit të popullsisë greko-turke.

Country: 
HD Butterflies 2018 7.4
Butterflies
Butterflies

Butterflies

Dramë Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Butterflies
HD
IMDb: 7.4
117 min

Në fshatin Hasanlar, 2 vëllezër dhe një motër që nuk e kanë njohur fare njeri-tjetrin dhe as babanë e tyre që do të varrosin, do të njohin më shumë për…

Country: 
Genre: Dramë, Komedi
HD Ask Bu Mu? 2018 4.1
Ask Bu Mu?
Ask Bu Mu?

Ask Bu Mu?

Dramë Komedi Romancë Turk  2018 Shiko tani
Vlersimi: 4.1
Ask Bu Mu?
HD
IMDb: 4.1
100 min

Një histori e vështirë dashurie midis Umut, hajdut që kur ishte fëmijë dhe Gülüm, një vajzë e re e shkolluar një hap larg ëndrrave të saj. Gjithçka e bukur do…

Country: 
HD Sijjin 6 2019 6.3
Sijjin 6
Sijjin 6

Sijjin 6

Horror  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Sijjin 6
HD
IMDb: 6.3
95 min

Fshatarët turq të sunduar nga “magjia e zezë”, tani duhet të kërkojnë për Zbulues dhe Ekzorcistë që t’i ndihmojnë të shpëtojnë ose ta mposhtin “djallin e myslimanëve”

Country: 
Genre: Horror
HD Çocuklar Sana Emanet 2018 5.0
Çocuklar Sana Emanet
Çocuklar Sana Emanet

Çocuklar Sana Emanet

Dramë Thriller Turk  2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Çocuklar Sana Emanet
HD
IMDb: 5.0
105 min

Qerimi punon si arkitekt dhe është martuar me Jezim. Zhgënjimi më i madh i tyre është pamundësia për t’u bërë me fëmijë. Teksa shkojnë në shtëpinë e tyre verore një…

Country: 
Genre: Dramë, Thriller, Turk
HD Öldür Beni Sevgilim 2019 4.5
Öldür Beni Sevgilim
Öldür Beni Sevgilim

Öldür Beni Sevgilim

Komedi Romancë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 4.5
Öldür Beni Sevgilim
HD
IMDb: 4.5
104 min

Marrëdhënia e dy të rinjve vjen afër fundit kur fati u shkatërron pasurinë e ndërtuar me mund. Dashuria e tyre do të vihet në provë si kurrë më parë…

Country: 
Genre: Komedi, Romancë
HD Time of Happiness 2017 8.1
Time of Happiness
Time of Happiness

Time of Happiness

Komedi Romancë  2017 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Time of Happiness
HD
IMDb: 8.1
108 min

Dashuria e vërtetë nuk ka të bëjë me perfeksionin, por fshihet të metat. Filmi “Koha e Lumturisë” tregon historinë e Mertit i cili krijon jetën e tij “perfekte” pa u…

Country: 
Genre: Komedi, Romancë