Biografi
HD Gunjan Saxena: The Kargil Girl 2020 5.3
Gunjan Saxena: The Kargil Girl
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Aksion Biografi Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
Gunjan Saxena: The Kargil Girl
HD
IMDb: 5.3
112 min

Bazur në histori të vërtetë ku një oficere re shkroi historinë duke u bërë gruaja e parë indiane që i’u bashkua forcave ajrore indiane në luftën e vitit 1999…

Country: 
HD Most Wanted 2020 6.1
Most Wanted
Most Wanted

Most Wanted

Biografi Krim Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Most Wanted
HD
IMDb: 6.1
135 min

Në 1989 një gazetar investigativ nga Kanadaja lufton për të ekspozuar të vërtetën e shtrembëruar të një operacioni policor kundër heroinës, ku është futur në kurth një person i pafajshëm.

Country: 
HD Tesla 2020 5.2
Tesla
Tesla

Tesla

Biografi Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Tesla
HD
IMDb: 5.2
102 min

Një udhëtim i bukur biografik mbi jetën e një nga shkencëtarëve më influencues dhe revolucionarë të të gjitha kohërave për të parë idetë e tij, personalitetin, marrëdhëniet me Tomas Edisonin,…

Country: 
Genre: Biografi, Dramë
HD Awakenings 1990 7.8
Awakenings
Awakenings

Awakenings

Biografi Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Awakenings
HD
IMDb: 7.8
121 min

Viktimat e një epidemie e cila ju dëmtoi trurin shumë vite më parë duke i lënë ata gjysmë sakatë për një kohë shumë të gjatë, por tani një ilaç i…

Country: 
Genre: Biografi, Dramë
HD Glory Road 2006 7.2
Glory Road
Glory Road

Glory Road

Biografi Dramë  2006 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Glory Road
HD
IMDb: 7.2
118 min

Don Haskins bën historinë kur përzgjedh shtatë lojtarë afro-amerikanë në skuadrën e basketbollit të quajtur Texas Western Miners. Skuadra kritikohet nga të gjithë, por ata mundohen të fitojnë kundër të…

Country: 
Genre: Biografi, Dramë
HD Harriet 2019 6.5
Harriet
Harriet

Harriet

Aksion Biografi Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Harriet
HD
IMDb: 6.5
125 min

E lire ose e vdekur.. Araminta Ros, një skllave në fermën e Eduard Brodes, do të arratiset për te fituar lirinë në Filadelfia, duke rrezikuar dhe jetën e saj.

Country: 
HD Togo 2019 8.0
Togo
Togo

Togo

Aventurë Biografi Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Togo
HD
IMDb: 8.0
113 min

Historia e pa treguar e një qeni slite të quajtur Togo, i cili ishte udhëheqësi i marrjes së antidotit në 1925-ën por ai konsiderohej nga të gjithë si një qen…

Country: 
HD The Imitation Game 2014 8.0
The Imitation Game
The Imitation Game

The Imitation Game

Biografi Dramë Thriller  2014 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
The Imitation Game
HD
IMDb: 8.0
114 min

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, matematikani Alan Turing së bashku me shokët e tij matematikanë, përpiqet të deshifrojë kodin e makinerisë që gjermanët përdornin për komunikim…

Country: 
HD Attila 2001 6.7
Attila
Attila

Attila

Aksion Aventurë Biografi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Attila
HD
IMDb: 6.7
177 min

Legjenda flet për një udhëheqës të madh, i cili do të gjejë shpatën e Zotit të Luftës, dhe me të do të sundojë botën. “Gerard Butler” Atila, Mbreti i Madh…

Country: 
HD Tut Part 3 (2015) 2015 8.3
Tut Part 3 (2015)
Tut Part 3 (2015)

Tut Part 3 (2015)

Biografi Dramë Histori  2015 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
Tut Part 3 (2015)
HD
IMDb: 8.3
88 min

Faraoni Tut marshon kundër Mittanit dhe synon të shkatërrojë armiqtë e tij të fundit brenda pallatit në mënyrë që të sigurojë vendin e tij në histori.

Country: 
HD Tut Part 2 (2015) 2015 7.7
Tut Part 2 (2015)
Tut Part 2 (2015)

Tut Part 2 (2015)

Biografi Dramë Histori  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Tut Part 2 (2015)
HD
IMDb: 7.7
86 min

Teba rrezikohet nga një sëmundje e rrezikshme. Teksa mbreti Tut përpiqet ta zgjidhë, armiqtë e tij përgatiten për luftë.

Country: 
HD Tut Part 1 (2015) 2015 7.7
Tut Part 1 (2015)
Tut Part 1 (2015)

Tut Part 1 (2015)

Biografi Dramë Histori  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Tut Part 1 (2015)
HD
IMDb: 7.7
89 min

Biografi. Seritë flasin për Tutankhamen, faraonin më të ri që ka mbretëruar ndonjëherë mbi Egjipt.

Country: 
HD The Devil’s Violinist 2013 6.1
The Devil’s Violinist
The Devil’s Violinist

The Devil’s Violinist

Biografi Dramë Muzikë  2013 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Devil’s Violinist
HD
IMDb: 6.1
122 min

Bazuar në historinë e jetës së violinistit dhe kompozitorit të shekullit të 19-të, Nikola’ Paganinit, menaxherit të tij djallëzor dhe udhëtimit në Londër që i ndryshoi jetën.

Country: 
HD Carlos Pjesa 3 (2010) 2010 7.5
Carlos Pjesa 3 (2010)
Carlos Pjesa 3 (2010)

Carlos Pjesa 3 (2010)

Biografi Dramë Krim  2010 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Carlos Pjesa 3 (2010)
HD
IMDb: 7.5
118 min

Karlos negocion me Kadafin. Me sulmin me eksplozivë në trenin ku udhëtonte Kryetari i Bashkisë së Parisit, Karlos kërkon lirimin e kolegëve të tij të arrestuar në Paris. Sulmet vijojnë,…

Country: 
Genre: Biografi, Dramë, Krim
HD The Silent Natural 2019 6.0
The Silent Natural
The Silent Natural

The Silent Natural

Biografi Familjar Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
The Silent Natural
HD
IMDb: 6.0
220 min

William Hoy ishte një nga kampionat e parë të lojtarëve të Bejsbollit të “Lidhjes së Madhe të Shurdhër” në vitet 1800. Duke qenë i shurdhër, ai futi në lojë sinjale…

HD Modigliani 2004 7.4
Modigliani
Modigliani

Modigliani

Biografi Dramë  2004 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Modigliani
HD
IMDb: 7.4
128 min

Historia e rivalitetit të hidhur të Amedeo Modiglianit me Pablo Picasso dhe romancës së tij tragjike me Jeanne Hebuterne.

Country: 
Genre: Biografi, Dramë