Dokumentar
HD American Murder: The Family Next Door 2020 7.2
American Murder: The Family Next Door
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

Dokumentar Krim  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
American Murder: The Family Next Door
HD
IMDb: 7.2
82 min

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy vajzat e saj u zhdukën në mënyrë të pa shpjegueshme në Kolorado. Me dhimbje të madhe historia tronditëse e kësaj familje u…

Country: 
Genre: Dokumentar, Krim
HD Bears 2014 7.4
Bears
Bears

Bears

Dokumentar Familjar  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Bears
HD
IMDb: 7.4
78 min

Një dokumentar i cili ndjek një familje arinjsh në Alaskë, dhe shfaq vlerat e një nëne që kujdesët për të vegjlit e saj dhe ju mëson atyre gjërat themëlore për jetën…

Country: 
HD The Social Dilemma 2020 7.9
The Social Dilemma
The Social Dilemma

The Social Dilemma

Dokumentar Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
The Social Dilemma
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një dokumentar i cili shpjegon se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Ekspertët e teknologjisë japin  informacion dhe alarmin për krijimin e tyre.

Country: 
HD The White Helmets 2016 7.5
The White Helmets
The White Helmets

The White Helmets

Dokumentar Krim Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The White Helmets
HD
IMDb: 7.5
41 min

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Country: 
3 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3
3
IMDb: 8.0
52 min

Billi shqetësohet për ngrohjen globale dhe ndotjen e ajrit dhe mundohet të gjejë një zgjidhje. Mundësia më e mirë është energjia bërthamore dhe Billi me ekipin e tij mundohen të…

Country: 
Genre: Dokumentar
2 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2
2
IMDb: 8.0
52 min

Billi kërkon zgjidhje për zhdukjen e përhershme të poliomielitit, sëmundje që prek shumë vendet e varfra me epiqendër në Nigeri. Në fillim shpërndarja e vaksinës shkon mirë por trazirat dhe…

Country: 
Genre: Dokumentar
1 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1
1
IMDb: 8.0
52 min

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Make Us Dream 2018 8.1
Make Us Dream
Make Us Dream

Make Us Dream

Dokumentar  2018 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Make Us Dream
HD
IMDb: 8.1
104 min

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Kenny 2017 7.3
Kenny
Kenny

Kenny

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Kenny
HD
IMDb: 7.3
86 min

Një portret i hapur dhe i përafërt i lojtarit Keni Daglish – lojtari, burri, e vërteta.

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Conor McGregor: Notorious 2017 7.2
Conor McGregor: Notorious
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Conor McGregor: Notorious
HD
IMDb: 7.2
90 min

Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi për tu bërë një nga kampionët…

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Kim Dotcom: Caught in the Web 2017 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web
Kim Dotcom: Caught in the Web

Kim Dotcom: Caught in the Web

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web
HD
IMDb: 7.0
107 min

Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane…

Country: 
Genre: Dokumentar
TV Inner Worlds, Outer Worlds 2012
Inner Worlds, Outer Worlds
Inner Worlds, Outer Worlds

Inner Worlds, Outer Worlds

Dokumentar Histori  2012 Shiko tani
Vlersimi:
Inner Worlds, Outer Worlds
TV
IMDb: N/A
N/A

Ekziston një fushë vibruese që lidh të gjitha gjërat bashkë. E quajtur ne emra të ndryshem si Akasha, Logos, OM-i parësor, muzika e sferave, fizika teorike, energjia e errët dhe…

Country: 
HD Legion of Brothers 2017 5.7
Legion of Brothers
Legion of Brothers

Legion of Brothers

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Legion of Brothers
HD
IMDb: 5.7
79 min

Menjëherë pas sulmit të 9/11, më pak se 100 ushtarë amerikanë u dërguan në një mision të fshehtë për të rrëzuar talibanët. Ajo që ndodh më pas është një pjesë…

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Monkey Kingdom 2015 7.3
Monkey Kingdom
Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

Dokumentar  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Monkey Kingdom
HD
IMDb: 7.3
81 min

Një dokumentar natyre që ndjek një majmun të porsalindur dhe nënën e tij ndërsa luftojnë për të mbijetuar brenda hierarkisë sociale konkurruese të tufës, një grup dinamik i majmunëve që…

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Polar Bears: A Summer Odyssey 2012 7.2
Polar Bears: A Summer Odyssey
Polar Bears: A Summer Odyssey

Polar Bears: A Summer Odyssey

Dokumentar  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Polar Bears: A Summer Odyssey
HD
IMDb: 7.2
N/A

Ky dokumentar tregon veshtiresite e arinjeve ne gjirin e Hudsonit si pasoje e ngrohjes globale.

Country: 
Genre: Dokumentar
Generation Iron 2013 7.1
Generation Iron
Generation Iron

Generation Iron

Dokumentar  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Generation Iron
IMDb: 7.1
106 min

Një dokumentar që ndjek disa nga pjesëmarrësit në konkursin e fitnesit, Olimpia.

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Unacknowledged 2017 7.0
Unacknowledged
Unacknowledged

Unacknowledged

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Unacknowledged
HD
IMDb: 7.0
100 min

Country: 
Genre: Dokumentar
HD I Am Not Your Negro 2016 7.8
I Am Not Your Negro
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

Dokumentar  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
I Am Not Your Negro
HD
IMDb: 7.8
93 min

Shkrimtari Xhejms Balduin tregon historinë e racave në Amerikën moderne me romanin e tij të papërfunduar, “Kujtoje këtë Shtëpi”.

Country: 
Genre: Dokumentar