Fantasy
HD Down a Dark Hall 2018 5.1
Down a Dark Hall
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

DramaFantasyHorrorThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
Down a Dark Hall
HD
IMDb: 5.1
96 min

Kit Gordy, një studente e re në shkollën Blackwood Boarding, ballafaqohet me dukuritë e mbinatyrshme të kësaj shkolle dhe me fuqitë e errëta të drejtoreshës.

Country: 
HD The Sorcerer and the White Snake 2011 5.8
The Sorcerer and the White Snake
The Sorcerer and the White Snake

The Sorcerer and the White Snake

ActionFantasy 2011 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
The Sorcerer and the White Snake
HD
IMDb: 5.8
100 min

Një film fantazie që bazohet në një legjendë të vjetër kineze për një Herbalist i cili bie në dashuri me një gjarpër të bardhë të maskuar si një grua…

Country: 
Genre: Action, Fantasy
HD The Boy and the Beast 2015 7.7
The Boy and the Beast
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

AnimationFantasy 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
The Boy and the Beast
HD
IMDb: 7.7
119 min

Kur një djalë jetim që jeton në rrugët e Shibuyas shkon në një botë me përbindësha, ai merret nga një luftëtar që po kërkon për nxënës.

Country: 
HD The Warning 2018 5.9
The Warning
The Warning

The Warning

DramaFantasyThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
The Warning
HD
IMDb: 5.9
92 min

Nikoja merr një letër kërcënuese dhe tashmë jeta e tij është në rrezik. Mesa duket askush nuk e beson, përveç një njeriu që ai nuk e njeh.

Country: 
HD The Last Warrior 2018 6.1
The Last Warrior
The Last Warrior

The Last Warrior

ActionAdventureDramaFantasyHistory 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Last Warrior
HD
IMDb: 6.1
105 min

Pak nga pasardhësit e tyre janë bërë vrasës të pamëshirshëm mercenar, “Ujqërit e Aresit”. Ljutobor, është një ushtar me një detyrë të vështirë në dorë. Ai përfshihet në konflikte të…

Country: 
HD The Secret Life of Walter Mitty 2013 7.3
The Secret Life of Walter Mitty
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

AdventureComedyDramaFantasy 2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Secret Life of Walter Mitty
HD
IMDb: 7.3
114 min

Një njeri që ëndërron me sy hapur, arratiset nga jeta e tij anonime duke u zhytur në një botë fantazish të mbushur me heroizma, romancë dhe aksion. Kur vendi i…

Country: 
HD Ted 2012 6.9
Ted
Ted

Ted

ComedyFantasy 2012 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Ted
HD
IMDb: 6.9
106 min

Si rezultat i një dëshire fëmijnore, arushi me pellush i Xhon Bennet, Ted, merr jetë dhe do të jetë shoku i tij më i ngushtë gjatë gjithë jetës së tij….

Country: 
Genre: Comedy, Fantasy
HD Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest 2006 7.3
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

ActionAdventureFantasy 2006 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest
HD
IMDb: 7.3
151 min

Këtë radhë, kapiteni Xhak Sparou është i ngatërruar në një rrjet tjetër intrigash të mbinatyrshme. Del në pah, që Kapiteni Xhak i ka një borxh të përgjakshëm legjendarit Dejvi Xhouns,…

Country: 
HD The Tree of Life 2011 6.8
The Tree of Life
The Tree of Life

The Tree of Life

DramaFantasy 2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Tree of Life
HD
IMDb: 6.8
139 min

Kjo është historia impresioniste e një familjeje teksane në vitet ‘50. Filmi ndjek udhëtimin e jetës së djalit më të madh, Xhekut, përmes pafajësisë së fëmijërisë e deri te vitet…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy
HD Blue World Order 2017 5.7
Blue World Order
Blue World Order

Blue World Order

ActionAdventureFantasyScience Fiction 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Blue World Order
HD
IMDb: 5.7
115 min

Pas apokalipsit i gjithë qytetërimi është shkatërruar dhe të gjithë fëmijët janë mbytur, përveç vogëlushes Bag. Babai i saj Xhaku po bën të pamundurën që ta mbajë atë gjallë…

Country: 
HD The Maus 2017 5.0
The Maus
The Maus

The Maus

DramaFantasyHorror 2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
The Maus
HD
IMDb: 5.0
90 min

Selma, një boshnjake dhe Aleks, një djalë gjerman, të dashuruar shkojnë në Bosnjë për të varrosur familjen e Selmës të masakruar në genocid. Por do ngecin në një pyll të…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, Horror
HD Seventh Son 2014 5.5
Seventh Son
Seventh Son

Seventh Son

AdventureFantasy 2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Seventh Son
HD
IMDb: 5.5
102 min

Tomasi largohet nga ferma e tij me një magjistar për të mësuar që të luftojë kundër shpirtrave të lig. Sfida e madhe e tij e parë vjen kur mbretëresha e…

Country: 
HD Ayla 2017 3.2
Ayla
Ayla

Ayla

DramaFantasyHorrorThriller 2017 Shiko tani
Vlersimi: 3.2
Ayla
HD
IMDb: 3.2
86 min

Një burrë i përndjekur nga vdekja misterioze e motrës kur ishte 4 vjeçe, e ringjall atë pas 30 vjetësh, por me pasoja fatale…

Country: 
HD The Stronghold 2017 6.5
The Stronghold
The Stronghold

The Stronghold

ActionAdventureComedyFamilyFantasyHistory 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
The Stronghold
HD
IMDb: 6.5
111 min

Bazuar në librin me të njëjtin titull, “The Stronghold” tregon historinë e një djali të ri që udhëton 1000 vjet mbrapa në të shkuarën.

Country: 
Sucker Punch 2011 6.0
Sucker Punch
Sucker Punch

Sucker Punch

ActionFantasyThriller 2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Sucker Punch
IMDb: 6.0
110 min

Një vajze e re është burgosur nga njerku i saj abuzive. Duke trajtuar një realitet alternativ si një strategji ajo krijon një plan qe do e ndihmoje t’ia mbathe.

Country: 
TV The I-Land 2019
The I-Land
The I-Land

The I-Land

DramaFantasy 2019 Shiko tani
Vlersimi:
The I-Land
TV
TMDb: 5.9
42 min

Dhjetë njerëz zgjohen në një ishull të magjepsur, pa memorie dhe pa dijeni se si arritën aty, ata përpiqen të gjejnë rrugën për tu kthyer në shtëpi por kuptojnë që…

Status: Ended
Genre: Drama, Fantasy
HD Sherlock Gnomes 2018 5.2
Sherlock Gnomes
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

AnimationFamilyFantasy 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Sherlock Gnomes
HD
IMDb: 5.2
86 min

Xhuxhët e kopshteve në Londër po zhduken njëri pas tjetrit. Së fundi, këtë fat e kanë të afërmit e Njomeo dhe Xhuljetës. Ata nuk kanë zgjidhje tjetër, veçse t’i kërkojnë…

Country: 
HD Tomb Raider 2018 6.3
Tomb Raider
Tomb Raider

Tomb Raider

ActionAdventureFantasy 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Tomb Raider
HD
IMDb: 6.3
119 min

Lara Kroft, vajza guximtare dhe e pavarur e një aventurieri të zhdukur, duhet ta shtyjë veten përtej limiteve të saj kur gjendet në ishullin ku u zhduk babai i saj.

Country: