Histori
HD Rising Free 2019 7.5
Rising Free
Rising Free

Rising Free

Dramë Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Rising Free
HD
IMDb: 7.5
102 min

Në fund të shekullit të 19-të në Amerikë, filmi tregon historinë e një vajze të re, e cila jeton me pasojat e paragjykimit racial. E rrethuar nga rreziku se mund…

Country: 
Genre: Dramë, Histori
HD The Outpost 2020 6.6
The Outpost
The Outpost

The Outpost

Aksion Dramë Histori Luftë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
The Outpost
HD
IMDb: 6.6
123 min

Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.

Country: 
HD Hamilton 2020 8.8
Hamilton
Hamilton

Hamilton

Dramë Histori Muzikë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
Hamilton
HD
IMDb: 8.8
160 min

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live në Broadway nga Teatri Richard Rodgers…

Country: 
HD An Officer and a Spy 2019 7.2
An Officer and a Spy
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

Dramë Histori Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
An Officer and a Spy
HD
IMDb: 7.2
132 min

Një film i vlerësuar dhe nominuar me shumë çmime ndërkombëtare Oficeri dhe Spiuni : Më 1894, Kapiteni Francez Alfred Dreyfus dënohet padrejtësisht për tradhti dhe dënohet me burg të përjetshëm në…

Country: 
HD An Impossible Love 2018 7.1
An Impossible Love
An Impossible Love

An Impossible Love

Dramë Histori Romancë  2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
An Impossible Love
HD
IMDb: 7.1
135 min

Lidhja mes Filipit dhe Rashelës, të cilët nuk qëndrojnë dot larg nga njëri-tjetri, por janë të ndarë nga klasa e tyre sociale. Pasi bëjnë një fëmijë, Rashela përballet me pasojat…

Country: 
HD Tanhaji: The Unsung Warrior 2020 7.7
Tanhaji: The Unsung Warrior
Tanhaji: The Unsung Warrior

Tanhaji: The Unsung Warrior

Aksion Dramë Hindi Histori  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Tanhaji: The Unsung Warrior
HD
IMDb: 7.7
135 min

Tanhaji Malusare, drejtuesi i ushtrisë të Marathas, udhëheq misionin për pushtimin e fortesës Kondhana e cila mbrohet nga ushtria e Udaybhan Rathod.

Country: 
HD Wasp Network 2019 5.8
Wasp Network
Wasp Network

Wasp Network

Dramë Histori Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
Wasp Network
HD
IMDb: 5.8
127 min

Historia e 5 të burgosurve politik Kubanez që u burgosën nga Shtetet e Bashkuara që nga vitet 90 me akuzën për spiunazh dhe vrasje.

Country: 
HD Radioactive 2019 6.0
Radioactive
Radioactive

Radioactive

Dramë Histori Romancë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Radioactive
HD
IMDb: 6.0
109 min

Një histori e pasioneve shkencore dhe romantike të Mari dhe Pier Kyrisë dhe jehona e zbulimeve të tyre përgjatë gjithë shekullit të njëzetë.

Country: 
HD ICHI 2008 6.6
ICHI
ICHI

ICHI

Aksion Aventurë Dramë Histori  2008 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
ICHI
HD
IMDb: 6.6
120 min

Içi është një grua e verbër, e cila endet nëpër qytet me shamisenin e saj (kitarë japoneze me tre tela), por ajo ka aftësi shpate të jashtëzakonshme me të cilat…

Country: 
HD Return of the Hero 2018 6.5
Return of the Hero
Return of the Hero

Return of the Hero

Histori Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Return of the Hero
HD
IMDb: 6.5
90 min

Në Francën e vitit 1809, kapiteni Nëvil do të martohet me Polinën, por shpërthen lufta dhe ai ikën, duke e lënë atë zemërthyer. Motra fillon të shkruajë letra në emër…

Country: 
Genre: Histori, Komedi
HD Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch 2019 5.8
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch

Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch

Aksion Dramë Histori Krim Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch
HD
IMDb: 5.8
101 min

Rrëmbyesi serial i miliarderëve, në kërkim të dëmshpërblimit, Logani, ka qenë në krye të krimit në Hong Kong. Tani, banda e tij synon të pasurit përtej Hong Kongut, ndaj ka…

Country: 
HD North Face 2008 7.4
North Face
North Face

North Face

Aksion Aventurë Dramë Histori Thriller  2008 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
North Face
HD
IMDb: 7.4
126 min

Bazuar në një histori të vërtetë, North Face është një dramë mbijetese në lidhje me një konkurs për të ngjitur fytyrën më të rrezikshme shkëmbore në Alpe. E vendosur në…

HD My Name is Sara 2019 5.6
My Name is Sara
My Name is Sara

My Name is Sara

Dramë Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
My Name is Sara
HD
IMDb: 5.6
111 min

Sara është një çifute polake 13-vjeçare, e cila gjen strehim në shtëpinë e një fermeri dhe gruas së tij. Shumë shpejt, ajo mëson sekretet e errëta të martesës së tyre,…

Country: 
Genre: Dramë, Histori
HD Two Hearts As One 2014 7.8
Two Hearts As One
Two Hearts As One

Two Hearts As One

Dramë Histori  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Two Hearts As One
HD
IMDb: 7.8
126 min

Një vështrim brenda historisë së dy sapo-martuarve që ndahen nga njëri-tjetri dhe kalojnë gjysmëshekullin tjetër të jetës së tyre duke u përpjekur të ribashkohen.

Country: 
Genre: Dramë, Histori
HD Robert the Bruce 2019 5.4
Robert the Bruce
Robert the Bruce

Robert the Bruce

Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Robert the Bruce
HD
IMDb: 5.4
124 min

Mbreti Robert Brus është plagosur dhe i arratisur nga ushtria angleze. Në prag të humbjes, një e ve dhe familja e saj e shërojnë dhe i bashkohen mbretit, ndërsa ai…

Country: 
Genre: Histori
HD Spartacus 1960 7.9
Spartacus
Spartacus

Spartacus

Aksion Aventurë Dramë Histori Luftë  1960 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Spartacus
HD
IMDb: 7.9
197 min

Spartaku, me origjinë nga Trakia, lindur dhe rritur skllav, vazhdimisht rebelohet kundër autoriteteve që ka mbi krye. Megjithatë natyra e tij rebeluese e udhëheq në një tjetër drejtim, kur blihet…

Country: 
HD The Conquest Of Siberia 2019 5.0
The Conquest Of Siberia
The Conquest Of Siberia

The Conquest Of Siberia

Dramë Histori  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
The Conquest Of Siberia
HD
IMDb: 5.0
108 min

Oficeri i ri, Ivan Demarin, dërgohet me shërbim në thellësi të Siberisë. Aty, Ivani takon dashurinë e tij të parë dhe së bashku me regjimentin e tij nisen me mision…

Country: 
Genre: Dramë, Histori
HD Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas 2013 6.1
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Dramë Histori  2013 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
HD
IMDb: 6.1
122 min

Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të…

Country: 
Genre: Dramë, Histori