History
HD The Last Warrior 2018 6.1
The Last Warrior
The Last Warrior

The Last Warrior

ActionAdventureDramaFantasyHistory 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Last Warrior
HD
IMDb: 6.1
105 min

Pak nga pasardhësit e tyre janë bërë vrasës të pamëshirshëm mercenar, “Ujqërit e Aresit”. Ljutobor, është një ushtar me një detyrë të vështirë në dorë. Ai përfshihet në konflikte të…

Country: 
HD Parmanu: The Story of Pokhran 2018 7.7
Parmanu: The Story of Pokhran
Parmanu: The Story of Pokhran

Parmanu: The Story of Pokhran

ActionDramaHistory 2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Parmanu: The Story of Pokhran
HD
IMDb: 7.7
129 min

Bazuar në një ngjarje të vërtetë. Pas rënies së Bashkimit Sovjetik, India ka mbetur pa aleatë të fuqishëm dhe, për të krijuar vendin e saj si një superfuqi, ajo vendos…

Country: 
Genre: Action, Drama, History
HD Youth 2017 7.1
Youth
Youth

Youth

DramaHistoryMusic 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Youth
HD
IMDb: 7.1
135 min

Një vështrim në jetën e anëtarëve të Trupës Kulturore Ushtarake të viteve 1970.

Country: 
Genre: Drama, History, Music
HD Sweet Country 2017 6.9
Sweet Country
Sweet Country

Sweet Country

DramaHistoryWestern 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Sweet Country
HD
IMDb: 6.9
113 min

Australia e 1920, drejtësia vihet në pyetje, kur një aburgjen i moshuar vret një Britanik në vetëmbrojtje dhe më pas arratiset. Një kolonel i vihet në ndjekje për ta kapur….

Country: 
HD The Stronghold 2017 6.5
The Stronghold
The Stronghold

The Stronghold

ActionAdventureComedyFamilyFantasyHistory 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
The Stronghold
HD
IMDb: 6.5
111 min

Bazuar në librin me të njëjtin titull, “The Stronghold” tregon historinë e një djali të ri që udhëton 1000 vjet mbrapa në të shkuarën.

Country: 
HD Gotti 2018 4.8
Gotti
Gotti

Gotti

CrimeDramaHistoryThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 4.8
Gotti
HD
IMDb: 4.8
112 min

Kjo është historia e shefit më madh të krimit të organizuar në Nju Jork, Xhon Goti dhe djalit të tij, si pasardhës i denjë.

Country: 
HD The Edge a.k.a Kray 2010 6.5
The Edge a.k.a Kray
The Edge a.k.a Kray

The Edge a.k.a Kray

AdventureDramaHistory 2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
The Edge a.k.a Kray
HD
IMDb: 6.5
124 min

Pas ditëve të errëta të Luftës së Dytë Botërore, Ignat (Vladimir Mashkov), dikur mishërim i makinës së pandalshme Sovjetike, arrin në një kamp siberian pune ku janë dërguar burra të…

Country: 
HD Muhammad: The Messenger of God 2015 7.5
Muhammad: The Messenger of God
Muhammad: The Messenger of God

Muhammad: The Messenger of God

DramaHistory 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Muhammad: The Messenger of God
HD
IMDb: 7.5
162 min

Ebu Sufjan i thotë Abdulmutalib, xhaxhait të Muhamedit, se në agimin e radhës ai do të vrasë profetin e shenjtë të Islamit dhe Muslimanëve, për t’i bojkotuar. Abdulmutalib kujton vitet…

Country: 
Genre: Drama, History
HD Pompeii 2014 5.5
Pompeii
Pompeii

Pompeii

ActionAdventureDramaHistoryRomance 2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Pompeii
HD
IMDb: 5.5
105 min

Në shekullin 79 E.S., Milo, një skllav i kthyer gladiator e gjen veten në garë kundër kohës për të shpëtuar vajzën e ëndrrave, bukuroshen Kasia, e premtuar për martesë me…

Country: 
HD The Last Witness 2018 5.5
The Last Witness
The Last Witness

The Last Witness

HistoryThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
The Last Witness
HD
IMDb: 5.5
97 min

Një gazetar i ri ambicioz zbulon masakrën e tmerrshme të 22,000 oficerëve polakë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Një sekret që është fshehur për shumë vite.

Country: 
Genre: History, Thriller
HD Tae Guk Gi: The Brotherhood of War 2004 8.1
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

ActionAdventureDramaHistoryWar 2004 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War
HD
IMDb: 8.1
140 min

Kur dy vëllezër detyrohen të marrin pjesë në Luftën Koreane, vëllai i madh vendos të ndërmarrë misionet më të rrezikshme për të mbrojtur më të voglin nga betejat e ashpra.

Country: 
HD Backstabbing for Beginners 2018 6.2
Backstabbing for Beginners
Backstabbing for Beginners

Backstabbing for Beginners

DramaHistoryThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Backstabbing for Beginners
HD
IMDb: 6.2
108 min

Një koordinator i ri i programit në Kombet e Bashkuara pengohet nga një konspiracion që përfshin rezervat e naftës në Irak.

Country: 
HD The Last King 2016 6.1
The Last King
The Last King

The Last King

ActionAdventureDramaHistory 2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Last King
HD
IMDb: 6.1
99 min

Në vitin 1206 Norvegjia është e pushtuar nga lufta civile. Djali jetim jashtë martese i mbretit, Hakon Hakonsson, të cilin e do të vdekur gjysma e mbretërisë, ruhet fshehurazi nga…

Country: 
HD The 15:17 to Paris 2018 5.2
The 15:17 to Paris
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

DramaHistoryThriller 2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
The 15:17 to Paris
HD
IMDb: 5.2
94 min

Tre miq amerikanë zbulojnë një sulm terrorist teksa janë në tren për të shuar në Francë. Mënyra e përballjes së tyre me një situatë të tillë ka të bëjë me…

Country: 
HD The Young Karl Marx 2017 6.6
The Young Karl Marx
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

DramaHistory 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
The Young Karl Marx
HD
IMDb: 6.6
118 min

Një film i bazuar në ngjarjet reale të viteve të hershme të levizjes së Marksit dhe Engelsit, midis Londrës, Parisit dhe Brukselit.

Country: 
Genre: Drama, History
HD Mohawk 2017 4.5
Mohawk
Mohawk

Mohawk

ActionDramaHistoryHorrorRomanceThrillerWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 4.5
Mohawk
HD
IMDb: 4.5
91 min

Në fund të Luftës së 1812, një vajzë e re e fisit Mohak dhe dy të dashurit e saj janë qëndresa e vetme kundër hakmarrjes së Ushtarëve Amerikanë.

Country: 
HD Hostiles 2017 7.2
Hostiles
Hostiles

Hostiles

DramaHistoryWestern 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Hostiles
HD
IMDb: 7.2
134 min

Në vitin 1892, një kapiten legjendar i ushtrisë amerikane, pranon të shoqërojë një shef të indigjenëve dhe familjen e tij në shtëpi, nëpërmjet një territori të rrezikshëm.

Country: 
HD The Post 2017 7.2
The Post
The Post

The Post

DramaHistory 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Post
HD
IMDb: 7.2
116 min

Një skandal i mbuluar që ka kaluar katër presidenca shtyn drejtuesen e parë femër të një gazete prestigjoze të fillojë një betejë të paprecedentë kundër qeverisë.

Country: 
Genre: Drama, History