Luftë
HD Recon 2019 4.1
Recon
Recon

Recon

Biografi Luftë Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 4.1
Recon
HD
IMDb: 4.1
N/A

Katër ushtarë amerikanë, dërgohen në një mison vetëvrasës të udhëhequr nga një partizan i zonës. Ata bëhen dëshmitarë të një vrasje të egër të një civili të pafajshëm nga duart…

Country:
HD Jarhead 2: Field of Fire 2014 5.5
Jarhead 2: Field of Fire
Jarhead 2: Field of Fire

Jarhead 2: Field of Fire

Aksion Dramë Luftë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Jarhead 2: Field of Fire
HD
IMDb: 5.5
103 min

I frikësuar nga betejat dhe i zhgënjyer nga lufta, oficeri Kris Merimete vihet në krye të një njësie, misioni tjetër i së cilës është të ri-furnizojë një kamp ushtarak të…

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD The Boy in the Striped Pyjamas 2008 7.8
The Boy in the Striped Pyjamas
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

Dramë Luftë  2008 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Boy in the Striped Pyjamas
HD
IMDb: 7.8
94 min

Pasi familja e tij zhvendoset nga shtëpia e tyre në Berlin në një shtëpi të re në Poloni, Bruno miqësohet me Shmuelin, një djalë që jeton në anën tjetër të…

Country: ,
Genre: Dramë, Luftë
HD The White Helmets 2016 7.5
The White Helmets
The White Helmets

The White Helmets

Dokumentar Krim Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The White Helmets
HD
IMDb: 7.5
41 min

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Country:
HD Far from Men 2014 7.2
Far from Men
Far from Men

Far from Men

Dramë Luftë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Far from Men
HD
IMDb: 7.2
101 min

Në vitet ’50, në Algjeri, një mësues shkolle pranon të dorëzojë në gjykatën franceze një vendas të akuzuar për vrasje. Dy burra shumë të ndryshëm në një botë të trazuar,…

Country:
Genre: Dramë, Luftë
HD Ghosts of War 2020 5.4
Ghosts of War
Ghosts of War

Ghosts of War

Fantazi Horror Luftë Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Ghosts of War
HD
IMDb: 5.4
94 min

Pesë ushtarë amerikanë janë caktuar për të ruajtur një kështjellë franceze në fund të Luftës së Dytë Botërore. Aty, ata hasin një armik të mbinatyrshëm shumë më të tmerrshëm se…

Country:
HD Greyhound 2020 7.1
Greyhound
Greyhound

Greyhound

Aksion Dramë Luftë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Greyhound
HD
IMDb: 7.1
91 min

Në fillim të Luftës së Dytë Botërore, një kapiten i papërvojë i SH.B.A-së duhet të udhëheqë një kolonë aleate që po ndiqet nga një tufë nëndetësesh naziste.

Country: , ,
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD The Outpost 2020 6.6
The Outpost
The Outpost

The Outpost

Aksion Dramë Histori Luftë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
The Outpost
HD
IMDb: 6.6
123 min

Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.

Country: ,
HD Hot Shots! Part Deux 1993 6.6
Hot Shots! Part Deux
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

Aksion Komedi Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Hot Shots! Part Deux
HD
IMDb: 6.6
86 min

Pasi tërhiqet nga jeta ushtarake, Toper Harli bëhet murg. CIA i kërkon atij ndihmë të shpëtojë pengjet amerikane në Irak.

Country:
Genre: Aksion, Komedi, Luftë
HD Hot Shots! 1991 6.8
Hot Shots!
Hot Shots!

Hot Shots!

Aksion Komedi Luftë  1991 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Hot Shots!
HD
IMDb: 6.8
84 min

Parodi e filmit Top Gun. Një pilot i talentuar por i pa qëndrueshëm duhet të mundë fantazmat e vdekjes së babait të tij dhe të shpëtojë një mision ushtarak të…

Country:
Genre: Aksion, Komedi, Luftë
HD The Eastern Front 2020 3.4
The Eastern Front
The Eastern Front

The Eastern Front

Luftë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 3.4
The Eastern Front
HD
IMDb: 3.4
110 min

Kjo është historia e një grupi ushtarësh gjermanë që përpiqen të bashkohen me ushtrinë e tyre gjatë luftës së dytë botërore. Një histori tradhtie, gjaku dhe dashurie që tregon që…

Country:
Genre: Luftë
HD Tears of the Sun 2003 6.6
Tears of the Sun
Tears of the Sun

Tears of the Sun

Aksion Dramë Luftë  2003 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Tears of the Sun
HD
IMDb: 6.6
121 min

Një komandant i forcave speciale, e udhëheq skuadrën e tij në një mision në xhunglën Nigeriane, për të shpëtuar një doktoreshë, e cila do t’i bashkohet skuadrës vetëm nëse ata…

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD Torpedo: U-235 2019 6.0
Torpedo: U-235
Torpedo: U-235

Torpedo: U-235

Aksion Aventurë Dramë Luftë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Torpedo: U-235
HD
IMDb: 6.0
102 min

Në kulm të Luftës së Dytë Botërore, komandant Stani dhe një grup luftëtarësh të rezistencës nisin një mision vetëvrasës. Ata duhet të dërgojnë në Amerikë një nëndetëse naziste të mbushur…

Country:
HD Saving Leningrad 2019 5.9
Saving Leningrad
Saving Leningrad

Saving Leningrad

Aksion Dramë Luftë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Saving Leningrad
HD
IMDb: 5.9
96 min

Gjatë luftës së dytë botërore, një çift i ri të dashuruarish lufton mes tradhtive, dhunës dhe rreziqeve të luftës për t’iu larguar qytetit në rrethim dhe për të jetuar një…

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD The Painted Bird 2019 7.3
The Painted Bird
The Painted Bird

The Painted Bird

Dramë Luftë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Painted Bird
HD
IMDb: 7.3
169 min

Një djalë i ri hebre diku në Europën Lindore has personazhe të ndryshëm gjatë kërkimit për strehim në kohën e Luftës së Dytë Botërore.

Genre: Dramë, Luftë
HD Spartacus 1960 7.9
Spartacus
Spartacus

Spartacus

Aksion Aventurë Dramë Histori Luftë  1960 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Spartacus
HD
IMDb: 7.9
197 min

Spartaku, me origjinë nga Trakia, lindur dhe rritur skllav, vazhdimisht rebelohet kundër autoriteteve që ka mbi krye. Megjithatë natyra e tij rebeluese e udhëheq në një tjetër drejtim, kur blihet…

Country:
HD Rock the Kasbah 2015 5.5
Rock the Kasbah
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

Komedi Luftë Muzikë  2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Rock the Kasbah
HD
IMDb: 5.5
106 min

Një menaxher i pafat talentesh muzikore zbulon një vajzë me një zë të mrekullueshëm gjatë një udhëtimi për koncert në Afganistan, dhe e çon atë në një emision talentesh televizive…

Country:
HD Enemy Lines 2020 4.2
Enemy Lines
Enemy Lines

Enemy Lines

Aksion Luftë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 4.2
Enemy Lines
HD
IMDb: 4.2
92 min

Nazistët mbajnë peng një shkencëtar, të aftë të prodhojë armë bërthamore. Fati i tij dhe i luftës do të varet nga misioni sekret i shpëtimit, i organizuar nga aleatët amerikano-britanikë.

Country:
Genre: Aksion, Luftë