Short
HD Once Upon a Snowman 2020 7.0
Once Upon a Snowman
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

Animuar Aventurë Short  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Once Upon a Snowman
HD
IMDb: 7.0
8 min

Hapat e parë të Olaf teksa po mësohet me jetën, ai është në kërkim të identitetit të tij në malet me dëborë jashtë Arendelles.

Country:
HD Bilby 2018 7.4
Bilby
Bilby

Bilby

Animuar Familjar Short  2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Bilby
HD
IMDb: 7.4
8 min

Në pjesën e pasme Australiane, një Koalë ‘Bilby’ jeton në shkretëtirën e nxehtë ku përmes sprovave dhe mundimeve ai shpëton një zog të pambrojtur nga grabitqarët dhe padashur bëhet mbrojtësi…

Country:
HD Because I’m A Girl 2001 8.9
Because I’m A Girl
Because I’m A Girl

Because I’m A Girl

Dramë Romancë Short  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Because I’m A Girl
HD
IMDb: 8.9
8 min

Rastësisht një fotograf i qytetit ndeshet në rrugë me një vajzë e cila punon në një parukeri aty pranë, shumë shpejt ata miqësohen me njëri tjetrin, por gjërat nuk do…

Country:
HD Crac 1980 7.4
Crac
Crac

Crac

Animuar Short  1980 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Crac
HD
IMDb: 7.4
15 min

Një film i shkurtër ku illustrohet Montreali (Kanadaja) i cili tregon se sa e bukur ishte jeta përpara kur nuk kishte ndërtime, pallate etj…

Country:
Genre: Animuar, Short
HD Tangled Ever After 2012 7.6
Tangled Ever After
Tangled Ever After

Tangled Ever After

Animuar Familjar Komedi Short  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Tangled Ever After
HD
IMDb: 7.6
6 min

Rapunzeli dhe Eugeni janë në prag të martesës, por Pascali dhe Maximusi duhet të gjejnë unazat e martesës pasi u humbën në mes të ceremonisë.

Country:
HD Paperman 2012 8.3
Paperman
Paperman

Paperman

Animuar Familjar Romancë Short  2012 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
Paperman
HD
IMDb: 8.3
7 min

(Fitues i çmimit Oskar, si best short animation.) Një punëtor zyre i vetmuar rastësisht takon vajzën e ëndrrave të tij dhe përdor aeroplanë letre për të terhequr vëmendjen e saj.

Country:
HD Frozen Fever 2015 6.9
Frozen Fever
Frozen Fever

Frozen Fever

Animuar Dublime Familjar Short  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Frozen Fever
HD
IMDb: 6.9
8 min

Në ditëlindjen e Anës, Elsa dhe Kristofi vendosin ti bëjnë surprizë festën më të mirë që është parë ndonjëherë, por fuqitë e akullta të Elsës rrezikojnë ta prishin festën magjike.

Country:
HD Ice Age: A Mammoth Christmas 2011 6.5
Ice Age: A Mammoth Christmas
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

Animuar Familjar Short  2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Ice Age: A Mammoth Christmas
HD
IMDb: 6.5
26 min

Kur Sidni shkatërron padashje gurin e vyer të Krishtlindjeve të Manit, ai përfundon në listën e të këqinjve të santës.

Country:
The Snail and the Whale 2019 7.6
The Snail and the Whale
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

Animuar Familjar Short  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
The Snail and the Whale
IMDb: 7.6
26 min

Një kërmill i vogël udhëton rreth botës në shpinën e një balene të madhe ngjyrë blu.

Country: