War
HD Mumon: The Land of Stealth 2017 7.1
Mumon: The Land of Stealth
Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth

ActionHistoryRomanceWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Mumon: The Land of Stealth
HD
IMDb: 7.1
120 min

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin e luftëtarëve…

Country: 
HD Sniper: Special Ops 2016 3.2
Sniper: Special Ops
Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops

ActionWar 2016 Shiko tani
Vlersimi: 3.2
Sniper: Special Ops
HD
IMDb: 3.2
84 min

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni special dërgohen në një fshat të largët të Afganit për…

Country: 
Genre: Action, War
HD Uri: The Surgical Strike 2019 8.3
Uri: The Surgical Strike
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

ActionDramaWar 2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
Uri: The Surgical Strike
HD
IMDb: 8.3
138 min

Filmi është bazuar nga ngjarjet reale të luftës në Indi. Forcat speciale të ushtrisë indiane ndërmarrin një operacion të fshehtë për t’u hakmarrë për vrasjen e ushtarëve në bazën e…

Country: 
Genre: Action, Drama, War
HD T-34 2018 6.6
T-34
T-34

T-34

ActionDramaHistoryWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
T-34
HD
IMDb: 6.6
139 min

Më 1944 një grup i guximshëm me ushtarë rus arritën të shpëtojnë nga robëria e gjermanëve me një tank gjysmë të shkatërruar T-34, ikonë e rusëve. Ajo ishte koha e…

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
HD Cold War 2018 7.6
Cold War
Cold War

Cold War

DramaRomanceWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Cold War
HD
IMDb: 7.6
89 min

Ne vitin 1950, një drejtues muzike bie në dashuri me një këngëtare dhe përpiqet ta bind që të arratisen nga Polonia komuniste për në Francë.

Country: 
Genre: Drama, Romance, War
HD Ayla: The Daughter of War 2017 8.5
Ayla: The Daughter of War
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

DramaHistoryWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 8.5
Ayla: The Daughter of War
HD
IMDb: 8.5
125 min

Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.

Country: 
Genre: Drama, History, War
HD Overlord 2018 6.6
Overlord
Overlord

Overlord

HorrorScience FictionWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Overlord
HD
IMDb: 6.6
110 min

Më 6 qershor 1944, në ditën e zbarkimit të Forcave Aleate në Francë gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh amerikanë zbulojnë veprat e tmerrshme të gjermanëve me popullin…

Country: 
HD Barry Lyndon 1975 8.1
Barry Lyndon
Barry Lyndon

Barry Lyndon

DramaRomanceWar 1975 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Barry Lyndon
HD
IMDb: 8.1
185 min

Një mashtrues irlandez fiton zemrën e një të veje të pasur dhe merr pozitën aristokratike të burrit të saj të vdekur në Anglinë e shekullit të 18-të.

Country: 
Genre: Drama, Romance, War
HD A Private War 2018 6.7
A Private War
A Private War

A Private War

DramaWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
A Private War
HD
IMDb: 6.7
110 min

Bazuar në një histori të vërtetë. Korrespondentja e njohur e luftës, Maria Kolvini është një grua e aftë, si për të pirë martini në shoqërinë e lartë, ashtu edhe për…

Country: 
Genre: Drama, War
HD SGT. Will Gardner 2019 5.9
SGT. Will Gardner
SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner

ActionAdventureDramaWar 2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
SGT. Will Gardner
HD
IMDb: 5.9
125 min

Një veteran i trazuar i luftës së Irakut i cili po vuan të integrohet përsëri në shoqëri niset për një udhëtim përmes vendit me shpresën e ritakimit me djalin e…

Country: 
HD The Captain 2017 7.4
The Captain
The Captain

The Captain

DramaHistoryWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The Captain
HD
IMDb: 7.4
118 min

Në momentet e fundit të Luftës së Dytë Botërore, një ushtar i ri gjerman që lufton për mbijetesë, gjen një uniformë të kapitenit nazist. Duke u paraqitur si një oficer,…

Country: 
Genre: Drama, History, War
HD 300 2006 7.6
300
300

300

ActionAdventureWar 2006 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
300
HD
IMDb: 7.6
117 min

Bazuar në librin e Frenk Miler, filmi frymëzohet nga beteja e lavdishme e Termopilëve ku 300 spartanë dhe 700 aleatë u përballën me mbretin pers Kserksi, duke dhënë një betejë…

Country: 
Genre: Action, Adventure, War
HD Sobibor 2018 6.4
Sobibor
Sobibor

Sobibor

DramaWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Sobibor
HD
IMDb: 6.4
110 min

“Sobibor” është film i bazuar në historinë e kampit të përqendrimit Sobibor gjatë luftës së dytë botërore.

Country: 
Genre: Drama, War
HD Sgt. Stubby: An American Hero 2018 6.8
Sgt. Stubby: An American Hero
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

AdventureAnimationFamilyHistoryWar 2018 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Sgt. Stubby: An American Hero
HD
IMDb: 6.8
84 min

Historia e vërtetë e një qeni të humbur që bashkohet me të zotin e tij të ri në fushat e betejës së Luftës së Parë Botërore. Për veprimet e tij…

Country: 
HD 1917 2019 8.3
1917
1917

1917

DramaHistoryWar 2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
1917
HD
IMDb: 8.3
119 min

Dy të rinjve britanikë u jepet një mision i pamundur gjatë Luftës së Parë Botërore: të shpërndajnë në territorin e armikut një mesazh që do të ndalojë 1,600 njerëz nga…

Country: 
Genre: Drama, History, War
HD The Fortress 2017 6.8
The Fortress
The Fortress

The Fortress

ActionDramaHistoryWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Fortress
HD
IMDb: 6.8
140 min

Në 1636, Dinastia Qing sulmon Joseonin.Mbreti Injo detyrohet të tërhiqet në Fortesën malore të qytetit Namhansanseong.Ata janë të izoluar nga bota jashtë.Ndërkohë që në oborrin mbretëror ka përplasje mes ministrave…

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
HD Unknown Soldier 2017 7.8
Unknown Soldier
Unknown Soldier

Unknown Soldier

DramaWar 2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Unknown Soldier
HD
IMDb: 7.8
132 min

“Ushtari i panjohur” përfaqëson sakrificën ë ushtarëve finlandez për të fituar luftën kundër Rusisë.

Country: 
Genre: Drama, War
HD Pan’s Labyrinth 2006 8.2
Pan’s Labyrinth
Pan’s Labyrinth

Pan’s Labyrinth

DramaFantasyWar 2006 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
Pan’s Labyrinth
HD
IMDb: 8.2
118 min

Duke jetuar me njerkun tiranik në një shtëpi me nënën e saj shtatzënë, Ofelia 10-vjeçare ndihet e vetmuar, por kur ajo zbulon një labirint të prishur që ruhet nga një…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, War