Search results for "1990"
HD Awakenings 1990 7.8
Awakenings
Awakenings

Awakenings

Biografi Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Awakenings
HD
IMDb: 7.8
121 min

Viktimat e një epidemie e cila ju dëmtoi trurin shumë vite më parë duke i lënë ata gjysmë sakatë për një kohë shumë të gjatë, por tani një ilaç i…

Country:
Genre: Biografi, Dramë
HD Revenge 1990 6.3
Revenge
Revenge

Revenge

Romancë Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Revenge
HD
IMDb: 6.3
124 min

Xhej Kokran (Kevin Kostner), një pilot i sapodalë në pension i Marinës së SHBA-së, udhëton në Meksikë për të kaluar kohën me mikun e tij Tibi Mendez (Entoni Kuin), një…

Country: ,
HD Home Alone 1990 7.6
Home Alone
Home Alone

Home Alone

Familjar  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Home Alone
HD
IMDb: 7.6
103 min

Një 8-vjeçar, i cili është harruar aksidentalisht në shtëpi, ndërsa familja e tij fluturon në Francë për Krishtlindje, duhet të mbrojë shtëpinë e tij nga dy hajdutë idiota…

Country:
Genre: Familjar
HD Back to the Future Part III 1990 7.4
Back to the Future Part III
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

Aventurë Komedi Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Back to the Future Part III
HD
IMDb: 7.4
118 min

Pasi mësoi rreth vdekjes së doktor Braun në vitin 1885, Marti udhëton përsëri në kohë për ta shpëtuar atë. Por kur mbajtësja e karburantit në makinën e kohës shpërthen, të…

Country:
HD Darkman 1990 6.4
Darkman
Darkman

Darkman

Aksion Krim Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Darkman
HD
IMDb: 6.4
96 min

Një shkencëtar i shkëlqyer të cilin e lanë për të vdekur, kthehet për t’u hakmarrë ndaj njerëzve që donin ta digjnin të gjallë.

Country:
Genre: Aksion, Krim, Sci-fi
HD The Ages of Lulu 1990 5.6
The Ages of Lulu
The Ages of Lulu

The Ages of Lulu

Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
The Ages of Lulu
HD
IMDb: 5.6
95 min

KUJDES: FILMI PËRMBAN SKENA TË FORTA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Lulu dhe Pablo janë një çift me një jetë jo të zakonshme, por dashuria e tyre do përballet…

Country:
Genre: Dramë
HD Edward Scissorhands 1990 7.9
Edward Scissorhands
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

Dramë Fantazi Romancë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Edward Scissorhands
HD
IMDb: 7.9
105 min

Një burre i dashur, me gershere në vend të duarve, është sjelle të jetoje në komunitet pasi ka jetuar në izolim.

Country:
HD Predator 2 1990 6.3
Predator 2
Predator 2

Predator 2

Aksion Sci-fi Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Predator 2
HD
IMDb: 6.3
108 min

Los Anxhelosi i vitit 1997 gjendet mes një vale të nxehti dhe një vale krimesh, prandaj presioni mbi togerin Majkëll Harrigan për të zgjidhur këtë zinxhir të çuditshëm vrasjesh, rritet…

Country:
HD It 1990 6.8
It
It

It

Dramë Horror Mister  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
It
HD
IMDb: 6.8
192 min

Stephen King’s IT – 1990 Shtatë miq fëmijërie mblidhen së bashku dhe kthehen te qyteti i tyre i vjetër për të vrarë një përbindësh, i cili vret dhe ushqehet me…

Country: ,
Genre: Dramë, Horror, Mister
HD Die Hard 2 1990 7.2
Die Hard 2
Die Hard 2

Die Hard 2

Aksion Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Die Hard 2
HD
IMDb: 7.2
124 min

Xhon MekKlejn përpiqet të evitoj një katastrofë në të cilën ka dorë një njësi ushtarake mashtruese në Aeroportin Ndërkombëtar Dallas në Uashington D.C.

Country:
Genre: Aksion, Thriller
HD Dragon Ball Z: The Tree of Might 1990 7.0
Dragon Ball Z: The Tree of Might
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

Aksion Animuar Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Dragon Ball Z: The Tree of Might
HD
IMDb: 7.0
60 min

Sferat e Dragoit : Pema e Fuqisë. Goku dhe shokët e tij do të detyrohen të përballen me Tarlesin dhe ushtarët e tij, pasi ai mbolli në Tokë një pemë,…

Country:
HD Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku 1990 7.9
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Aksion Animuar Dramë Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku
HD
IMDb: 7.9
48 min

Kjo është historia e Bardok, babait të Gokut. E cila tregon për shkatërrimin e planetit Vexhita dhe rebelimin e babait të Gokut ndaj të fuqishmit Friza!

Country:
HD Death Warrant 1990 5.7
Death Warrant
Death Warrant

Death Warrant

Aksion  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Death Warrant
HD
IMDb: 5.7
89 min

Polici Kanadez Luis Bruk caktohet në një burg për të hetuar disa vrasje të të burgosurve. Ndërsa është në burg, Luis duke përorur artet e tij marciale, është në gjendje…

Country: ,
Genre: Aksion
HD Lionheart 1990 6.2
Lionheart
Lionheart

Lionheart

Aksion  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Lionheart
HD
IMDb: 6.2
108 min

“Lion Gaulltier është një dezertor në Legjionin e Huaj, që mbërrinë shumë vështirë në SHBA. Ai e gjenë vëllain e tij mes jetës a vdekjes dhe kunatën e tij pa…

Country:
Genre: Aksion
HD Rocky V 1990 5.3
Rocky V
Rocky V

Rocky V

Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
Rocky V
HD
IMDb: 5.3
104 min

I dalë në pension kohët e fundit nga boksi dhe i kthyer nga i pasur në të varfër, Roki merr një nxënës të ri i cili e tradhton atë. Teksa…

Country:
Genre: Dramë
HD Kindergarten Cop 1990 6.1
Kindergarten Cop
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

Komedi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Kindergarten Cop
HD
IMDb: 6.1
111 min

Një polici i ashpër duhet të kryejë një detyrë e cila është më e vështira që ka bërë ndonjëherë: Të shtiret si një mësues në kopsht fëmijësh për të gjetur…

Country:
Genre: Komedi
HD The Godfather: Part III 1990 7.6
The Godfather: Part III
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

Dramë Krim Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
The Godfather: Part III
HD
IMDb: 7.6
162 min

Në përpjekje për të legalizuar biznesin e tij në Nju Jork dhe Itali në vitin 1979, don Majkëll Korleone kërkon të rrëfejë mëkatet e tij.

Country:
Genre: Dramë, Krim, Thriller
HD GoodFellas 1990 8.7
GoodFellas
GoodFellas

GoodFellas

Dramë Krim  1990 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
GoodFellas
HD
IMDb: 8.7
146 min

Filmi ka marrë shumë vlerësime nga publiku dhe kritika dhe ka fituar 6 çmime Oscar, midis të cilave atë të regjisë dhe filmit më të mirë. Nga rrëfimi i tridhjetë…

Country:
Genre: Dramë, Krim