Search results for "1993"
HD Hocus Pocus 1993 6.9
Hocus Pocus
Hocus Pocus

Hocus Pocus

Familjar Fantazi Komedi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Hocus Pocus
HD
IMDb: 6.9
96 min

Pas 300 vitesh dremitjeje, tre motra shtriga ringjallen në qytetin Salem natën e Hallouinit, tani e gjithë situata mbetet në dorën e tre fëmijëve që t’i japin fund mbretërimit të…

Country:
HD Hot Shots! Part Deux 1993 6.6
Hot Shots! Part Deux
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

Aksion Komedi Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Hot Shots! Part Deux
HD
IMDb: 6.6
86 min

Pasi tërhiqet nga jeta ushtarake, Toper Harli bëhet murg. CIA i kërkon atij ndihmë të shpëtojë pengjet amerikane në Irak.

Country:
Genre: Aksion, Komedi, Luftë
HD Mrs. Doubtfire 1993 7.0
Mrs. Doubtfire
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

Dramë Familjar Komedi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Mrs. Doubtfire
HD
IMDb: 7.0
125 min

Pas një divorci të hidhur, një aktor maskohet si një shërbyese femër për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët pasi janë nën kujdesin e ish-gruas së tij.

Country:
HD Crime Story 1993 6.8
Crime Story
Crime Story

Crime Story

Aksion  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Crime Story
HD
IMDb: 6.8
103 min

Një agjent special ngarkohet me detyrën për të mbrojtur një biznesmen shumë të pasur. Por kur biznesmeni rrëmbehet, ai duhet të bashkëpunojë me një detektiv të vjetër për të zgjidhur…

Country:
Genre: Aksion
HD Menace II Society 1993 7.5
Menace II Society
Menace II Society

Menace II Society

Dramë Krim  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Menace II Society
HD
IMDb: 7.5
97 min

Një gangster i ri në rrugë përpiqet t’i shpëtojë kufijve dhe tundimeve të getos në kërkim të një jete më të mirë.

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD Gettysburg 1993 7.6
Gettysburg
Gettysburg

Gettysburg

Dramë Histori Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Gettysburg
HD
IMDb: 7.6
271 min

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.

Country:
HD Three Colors: Blue 1993 7.9
Three Colors: Blue
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

Dramë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Three Colors: Blue
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një grua mundohet të gjejë një mënyrë për të jetuar jetën pas vdekjes së burrit dhe fëmijës së tyre…

Genre: Dramë
HD Cliffhanger 1993 6.4
Cliffhanger
Cliffhanger

Cliffhanger

Aksion Aventurë Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Cliffhanger
HD
IMDb: 6.4
113 min

Një vjedhje e dështuar në ajër përfundon në grupe të ndyshme që kërkojnë valixhe me para në majë të maleve Roki.

Country: , ,
HD A Bronx Tale 1993 7.8
A Bronx Tale
A Bronx Tale

A Bronx Tale

Dramë Krim  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
A Bronx Tale
HD
IMDb: 7.8
121 min

Një baba shqetësohet kur një gangster lokal e bën shok djalin e tij. Ngjarja zhvillohet në Bronksin e vitit 1960.

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD The Firm 1993 6.8
The Firm
The Firm

The Firm

Dramë Mister Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Firm
HD
IMDb: 6.8
154 min

Një avokat i ri bashkohet me një firmë prestigjioze ligjore vetëm për të zbuluar se anën e saj më të errët.

Country:
HD What’s Eating Gilbert Grape 1993 7.8
What’s Eating Gilbert Grape
What’s Eating Gilbert Grape

What’s Eating Gilbert Grape

Dramë Romancë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
What’s Eating Gilbert Grape
HD
IMDb: 7.8
118 min

Gilberit (Johnny Depp) i duhet të kujdeset për vëllanë e tij me aftësi të kufizuara mendore Arnin (Leonardo DiCaprio) dhe nënën e tij mbi peshë. Jeta e tij merr kuptim…

Country:
Genre: Dramë, Romancë
HD The Legend of Fong Sai Yuk 1993 7.2
The Legend of Fong Sai Yuk
The Legend of Fong Sai Yuk

The Legend of Fong Sai Yuk

Aksion Aventurë Komedi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Legend of Fong Sai Yuk
HD
IMDb: 7.2
100 min

Shoqëria sekrete e Zambakut të Kuq është e vendosur të rrëzojë Perandorin e keq Mançu. Një nga Guvernatorët e tij dërgohet në një mision për të marr listën e anëtarëve…

Country:
HD Sonatine 1993 7.5
Sonatine
Sonatine

Sonatine

Aksion Krim Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Sonatine
HD
IMDb: 7.5
94 min

Disa jakuza nga Tokio dërgohen në Okinaua për të shuar një luftë mes bandave. Por lufta përshkallëzohet dhe kapot e Tokios vendosin të shkojnë në plazh për të qetësuar gjendjen…

Country:
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD Hard Target 1993 6.2
Hard Target
Hard Target

Hard Target

Aksion Aventurë Dramë Krim Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Hard Target
HD
IMDb: 6.2
97 min

Një grua punëson një vagabond si udhërrëfyes nëpër Nju Orlins, në kërkim të babait të saj, që ka humbur. Gjatë kësaj zbulojnë një lojë vdekjeprurëse, si macja me miun mbrapa…

Country:
HD Sliver 1993 5.0
Sliver
Sliver

Sliver

Dramë Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Sliver
HD
IMDb: 5.0
107 min

KUJDES: FILMI PËRMBAN SKENA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Një grua shpërngulet një një apartament të veçantë në New York, ku shumë shpejt zbulon të gjitha sekretet tronditëse…

Country:
Genre: Dramë, Thriller
HD Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan 1993 7.5
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

Animuar Aventurë Familjar Sci-fi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan
HD
IMDb: 7.5
72 min

Paragusi mashtron Vexhetën për të ardhur në një planet të sajuar të quajtur “Vexheta i Ri”. Ai s’di shumë e më vonë kupton se Broli është Super Sajani legjendar që…

Country:
HD Dragon Ball Z: Bojack Unbound 1993 7.2
Dragon Ball Z: Bojack Unbound
Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Aksion Animuar Sci-fi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Dragon Ball Z: Bojack Unbound
HD
IMDb: 7.2
50 min

Gohani dhe shokët e tij marrin pjesë në Turneun e Madh Tenkaiçi për të fituar çmimin prej 1 milion zeni, por kur arrijnë finalet atyre u duhet të përballen me…

Country:
HD Tai-Chi Master 1993 7.2
Tai-Chi Master
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

Aksion Dramë Komedi Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Tai-Chi Master
HD
IMDb: 7.2
96 min

Dy shokë, ish-murgj në Shaolin, ndajnë rrugët e tyre teksa shohin rebelimin ndaj qeverisë. Më ambiciozi ngrihet për tu bërë një komandant i fuqishëm në ushtri, ndërsa shoku i tradhtuar…

Country: