Search results for "1994"
HD The Lion King 1994 8.5
The Lion King
The Lion King

The Lion King

Animuar Dublime Familjar  1994 Shiko tani
Vlersimi: 8.5
The Lion King
HD
IMDb: 8.5
88 min

Princi Simba dhe babai i tij mbreti, janë nën shënjestrën e xhaxhit të keq i cili ka për qëllim të marrë fronin në dorën e tij…

Country: 
HD Maverick 1994 7.0
Maverick
Maverick

Maverick

Aksion Aventurë Komedi Western  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Maverick
HD
IMDb: 7.0
127 min

Bret Maverik, në nevojë për para për një garë pokeri, përballet me incidente dhe sfida të ndryshme komike, përfshirë edhe një hajdute magjepsëse.

Country: 
HD Exotica 1994 7.0
Exotica
Exotica

Exotica

Dramë Mister  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Exotica
HD
IMDb: 7.0
103 min

Një njeri i rrënuar nga kujtimet, fillon të frekuentojë klubin Ekzotika duke u përpjekur të gjejë ngushëllim. Por edhe atje, gjen të fshehur të shkuarën e tij.

Country: 
Genre: Dramë, Mister
HD Speed 1994 7.2
Speed
Speed

Speed

Aksion Aventurë Krim  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Speed
HD
IMDb: 7.2
116 min

Polici Jack Traven i SWAT, duhet që ndalojë një bombë brenda një autobusi të qytetit duke e mbajtur shpejtinë a autobusit afërsisht 80/km në orë, për të mos ngadalësuar më…

Country: 
HD Three Colors: Red 1994 8.1
Three Colors: Red
Three Colors: Red

Three Colors: Red

Dramë Mister Romancë  1994 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Three Colors: Red
HD
IMDb: 8.1
99 min

Një modele zbulon se fqinji i saj është i fiksuar pas përgjimit të njerëzve.

Country: 
HD Three Colors: White 1994 7.6
Three Colors: White
Three Colors: White

Three Colors: White

Dramë Komedi Mister  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Three Colors: White
HD
IMDb: 7.6
92 min

Pas divorcit të gruas së tij, një imigrant polak fillon komplotin për ta patur edhe ish gruan, ndërkohë që ka përkrahë dikë tjetër…

Country: 
Genre: Dramë, Komedi, Mister
HD The Cowboy Way 1994 6.0
The Cowboy Way
The Cowboy Way

The Cowboy Way

Aksion Komedi Western  1994 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
The Cowboy Way
HD
IMDb: 6.0
102 min

Dy kauboj nga Nju Meksiko bëjnë një udhëtim në Nju Jork për të ndihmuar mikun e tyre të bashkohet me vajzën e tij. Në qytetin e madh, ata ndeshen me…

Country: 
HD The Mask 1994 6.9
The Mask
The Mask

The Mask

Fantazi Komedi Krim Romancë  1994 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
The Mask
HD
IMDb: 6.9
101 min

Stanley Ipkis nënpunës në bank, është shndërruar në një super-hero, maniak kur vesh një maskë misterioze.

Country: 
HD Baby’s Day Out 1994 6.1
Baby’s Day Out
Baby’s Day Out

Baby’s Day Out

Aventurë Komedi Krim  1994 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Baby’s Day Out
HD
IMDb: 6.1
99 min

Vogëlushi Bink ka çdo gjë qe i ofron jeta jeton në një rezidence të madhe dhe del në faqe të parë të gazetave. Aventura e tij fillon pasi rrëmbehet nga…

Country: 
HD The Santa Clause 1994 6.5
The Santa Clause
The Santa Clause

The Santa Clause

Dramë Familjar Fantazi Komedi  1994 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
The Santa Clause
HD
IMDb: 6.5
97 min

Kur Skot Kalvin vret pa dashje Babagjyshin Natën e Krishtlindjes, rekrutohet si me magji të bëhet Babagjyshi i ri. A do t’ia dalë mbanë në këtë detyrë të re?

Country: 
HD A Pure Formality 1994 7.7
A Pure Formality
A Pure Formality

A Pure Formality

Dramë Krim Mister Thriller  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
A Pure Formality
HD
IMDb: 7.7
108 min

Onoff është një shkrimtar i njohur i cili nuk ka publikuar ndonjë libër të ri për mjaft kohë dhe është bërë një i vetmuar. Kur ai kapet nga policia në…

Country: 
HD Dumb and Dumber 1994 7.3
Dumb and Dumber
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

Komedi  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Dumb and Dumber
HD
IMDb: 7.3
107 min

Aventurat nëpër vende të ndryshme të dy shokëve tepër të trashë…

Country: 
Genre: Komedi
HD Street Fighter 1994 4.0
Street Fighter
Street Fighter

Street Fighter

Aksion Aventurë Dramë Sci-fi Thriller  1994 Shiko tani
Vlersimi: 4.0
Street Fighter
HD
IMDb: 4.0
102 min

Koloneli Gaili (Van Damme) dhe heronj të ndryshëm të arteve marciale, luftojnë kundër tiranisë së diktatorit Bajson dhe ushtrisë së tij.

Country: 
HD Timecop 1994 5.9
Timecop
Timecop

Timecop

Aksion Krim Sci-fi Thriller  1994 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Timecop
HD
IMDb: 5.9
99 min

Maks Wokër, një agjent i agjencisë së sigurimit që mbikëqyr udhëtimin në kohë, duhet të mbrohet nga një politikan i korruptuar që kërkon të jetë sundues i së ardhmes duke…

Country: 
HD The Legend of Drunken Master 1994 7.6
The Legend of Drunken Master
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

Aksion Komedi  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
The Legend of Drunken Master
HD
IMDb: 7.6
102 min

Fei Hang, një djalosh që praktikon artet marciale, gjendet në vështirësi kur kutia me xhinseng e të atit, ngatërrohet në tren. Ky shkëmbim do të nxjerrë në dritë një të…

Country: 
Genre: Aksion, Komedi
HD The Shawshank Redemption 1994 9.3
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

Dramë Krim  1994 Shiko tani
Vlersimi: 9.3
The Shawshank Redemption
HD
IMDb: 9.3
142 min

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër…

Country: 
Genre: Dramë, Krim
HD Legends of the Fall 1994 7.6
Legends of the Fall
Legends of the Fall

Legends of the Fall

Dramë Luftë Romancë  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Legends of the Fall
HD
IMDb: 7.6
133 min

Në vitet 1900, tri vëllezër dhe babai i tyre jetojnë në një vend të largët në Montana. Ata preken nga tradhtia, historia, dashuria, natyra dhe lufta…

Country: 
HD True Lies 1994 7.2
True Lies
True Lies

True Lies

Aksion Thriller  1994 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
True Lies
HD
IMDb: 7.2
141 min

Një agjenti sekret, i kthehet jeta përmbys kur zbulon se gruaja e tij mund të ketë marrëdhënie me një shitës makinash të përdorura.

Country: 
Genre: Aksion, Thriller