Search results for "1997"
HD Robinson Crusoe 1997 6.0
Robinson Crusoe
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Aksion Aventurë Dramë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Robinson Crusoe
HD
IMDb: 6.0
105 min

Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje¨ stuhi e ashpe¨r oqeanike shkaterron anijen e tij dhe..

Country: 
HD L.A. Confidential 1997 8.2
L.A. Confidential
L.A. Confidential

L.A. Confidential

Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
L.A. Confidential
HD
IMDb: 8.2
138 min

Teksa korrupsioni rritet në vitin 1950 në Los Anxheles, tre policë, një strikt, një brutal dhe një i dobët – bazuar në idenë e tyre të drejtësisë hetojnë një seri…

Country: 
Genre: Krim, Thriller
HD Speed 2: Cruise Control 1997 3.9
Speed 2: Cruise Control
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

Aksion Aventurë Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 3.9
Speed 2: Cruise Control
HD
IMDb: 3.9
121 min

Ani është duke shijuar udhëtimin e saj romantik me të dashurin e saj Aleksin. Papritmas ata e gjejnë veten në mëshirën e një të çmenduri. Tani ata duhet të sigurohen…

Country: 
HD Austin Powers: International Man of Mystery 1997 7.0
Austin Powers: International Man of Mystery
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

Komedi Krim Sci-fi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Austin Powers: International Man of Mystery
HD
IMDb: 7.0
89 min

Një agjent sekret i viteve 60, rikthehet nga gjendja e ngrirë pas 30 viteve për t’u përballur me armikun e tij më të madh në vitet 90.

Country: 
Genre: Komedi, Krim, Sci-fi
HD Princess Mononoke 1997 8.4
Princess Mononoke
Princess Mononoke

Princess Mononoke

Animuar Aventurë Fantazi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Princess Mononoke
HD
IMDb: 8.4
134 min

Në një udhëtim për të gjetur kurën për një mallkim të një Tatarigami, Ashitaka e gjen veten në mes të një lufte midis perëndive të pyjeve dhe Tatara, një koloni…

Country: 
HD Bean 1997 6.5
Bean
Bean

Bean

Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Bean
HD
IMDb: 6.5
89 min

Kuriozi Mr. Bin udhëton në Amerikë ku i është dhënë detyra të sjellë një pikturë me vlerë të madhe në një muze të Los Anxhelosit.

Country: 
Genre: Komedi
HD Selena 1997 6.8
Selena
Selena

Selena

Dramë Muzikë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Selena
HD
IMDb: 6.8
127 min

Historia e vërtetë e Selena Kintanila-Peres, një këngëtare “Tehano” e lindur në Teksas, e cila u bë shumë e famshme duke u renditur e para me albumet e saja në…

Country: 
Genre: Dramë, Muzikë
HD Con Air 1997 6.9
Con Air
Con Air

Con Air

Aksion Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Con Air
HD
IMDb: 6.9
115 min

Një ish ushtarak i dënuar dhe që është gati për t’u liruar, e gjen veten të bllokuar në një aeroplan me të burgosur, të cilët marrin kontrollin e aeroplanit.

Country: 
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD Jackie Brown 1997 7.5
Jackie Brown
Jackie Brown

Jackie Brown

Dramë Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Jackie Brown
HD
IMDb: 7.5
154 min

Një grua në moshë të mesme e gjen veten në mes të një konflikti të madh që ose ka për t’i sjellë një fitim të madh ose do t’i kushtojë…

Country: 
Genre: Dramë, Krim, Thriller
HD Men in Black 1997 7.3
Men in Black
Men in Black

Men in Black

Aksion Aventurë Komedi Sci-fi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Men in Black
HD
IMDb: 7.3
98 min

Nje oficer policie bashkohet me nje organizate sekrete, per te shfarrosur speciet e keqija te universit.

Country: 
HD Life Is Beautiful 1997 8.6
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

Dramë Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.6
Life Is Beautiful
HD
IMDb: 8.6
116 min

“Një çifut ka romancë të mrekullueshme falë humorit të tij, por duhet të jetë në të “njëjtin humor” për ta mbrojtur djalin e tij, në një kamp përqendrimi nazist”. (KA…

Country: 
Genre: Dramë, Komedi
HD Titanic 1997 7.8
Titanic
Titanic

Titanic

Dramë Romancë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Titanic
HD
IMDb: 7.8
194 min

Historia e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfër, të cilët takohen në udhetimin e parë dhe të fundit të Titanikut. Me regji dhe skenar të Xhejms…

Country: 
Genre: Dramë, Romancë
HD Wag the Dog 1997 7.2
Wag the Dog
Wag the Dog

Wag the Dog

Dramë Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Wag the Dog
HD
IMDb: 7.2
97 min

Pak para zgjedhjeve, një mjek dhe një producent Hollivudi bashkojnë përpjekjet për të fabrikuar një luftë në mënyrë që të mbulojnë një skandal seksual presidencialë.

Country: 
Genre: Dramë, Komedi
HD Gridlock’d 1997 6.9
Gridlock’d
Gridlock’d

Gridlock’d

Dramë Komedi Krim  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Gridlock’d
HD
IMDb: 6.9
91 min

Pasi një shoqe e tyre merr mbidozë, Spun dhe Streç vendosin ta lënë drogën dhe të hyjnë në një program rehabilitimi. Përpjekjet e tyre duket se nuk kanë shumë rezultat,…

Country: 
Genre: Dramë, Komedi, Krim
HD George of the Jungle 1997 5.5
George of the Jungle
George of the Jungle

George of the Jungle

Aventurë Familjar Komedi Romancë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
George of the Jungle
HD
IMDb: 5.5
92 min

Thellë në zemër të Afrikës është një vend ku askush nuk ka hyrë ndonjëherë… një vend që i përket luanit, elefantit dhe majmunit, një vend ku Xhorxhi i xhungël bie…

Country: 
HD Boogie Nights 1997 7.9
Boogie Nights
Boogie Nights

Boogie Nights

Dramë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Boogie Nights
HD
IMDb: 7.9
155 min

Në këtë film, paraqitet rrugëtimi I një djali të ri, në industrinë amerikane të pornos së viteve 70 dhe 80.

Country: 
Genre: Dramë
HD MouseHunt 1997 6.4
MouseHunt
MouseHunt

MouseHunt

Familjar Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
MouseHunt
HD
IMDb: 6.4
98 min

Dy trashëgimtar të paaftë kanë vendosur për të shpëtuar shtëpinë e tyre antike nga miu i cili është përcaktuar me vendosmëri të qëndroi aty ku është.

Country: 
Genre: Familjar, Komedi
HD Anastasia 1997 7.2
Anastasia
Anastasia

Anastasia

Animuar Familjar  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Anastasia
HD
IMDb: 7.2
94 min

Fëmija mbijetuese e një familjeje mbretërore ruse bashkohet me dy ish të dënuar për t’u takuar gjyshin e saj, teksa Rasputin i pavdekur kërkon vdekjen e saj…

Country: 
Genre: Animuar, Familjar