Search results for "2015"
HD Mad Max: Fury Road 2015 8.1
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

ActionAdventureScience Fiction 2015 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Mad Max: Fury Road
HD
IMDb: 8.1
120 min

Në një vend të shkretë ku njerëzimi është skllav i ujit, dy rebelë mund të jenë në gjendje të vendosin rregullin: Maksi, një ish polic fjalëpak dhe Furiosa, një grua…

Country: 
HD Z for Zachariah 2015 6.0
Z for Zachariah
Z for Zachariah

Z for Zachariah

Science Fiction 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Z for Zachariah
HD
IMDb: 6.0
98 min

Pas një shkatërrimi që shfarosi pjesën më të madhe të njerëzimit, dy burra, një minator dhe një shkenctar, e gjejnë veten në një trekëndësh dashurie bashkë me një femër të…

Country: 
HD The Boy and the Beast 2015 7.7
The Boy and the Beast
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

AnimationFantasy 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
The Boy and the Beast
HD
IMDb: 7.7
119 min

Kur një djalë jetim që jeton në rrugët e Shibuyas shkon në një botë me përbindësha, ai merret nga një luftëtar që po kërkon për nxënës.

Country: 
HD Zero Tolerance 2015 4.0
Zero Tolerance
Zero Tolerance

Zero Tolerance

ActionCrimeThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 4.0
Zero Tolerance
HD
IMDb: 4.0
89 min

Dy ish operativë paraushtarak, Xhoni dhe shoku i tij detektiv Piter, kontrollojnë Bangkokun për të gjetur vrasësin e vajzës së bukur të Xhonit, Angel – Duke bërë masakër dhe duke…

Country: 
HD A Perfect Day 2015 6.8
A Perfect Day
A Perfect Day

A Perfect Day

ComedyDramaWar 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
A Perfect Day
HD
IMDb: 6.8
106 min

Ndërkohë që Sofia dhe kolegët e saj më të vjetër Mambru dhe Bi garojnë kundër kohës për të shpëtuar një pus uji për një komunitet të braktisur, ata duhet të…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, War
HD Rise of the Footsoldier Part II 2015 5.3
Rise of the Footsoldier Part II
Rise of the Footsoldier Part II

Rise of the Footsoldier Part II

Crime 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
Rise of the Footsoldier Part II
HD
IMDb: 5.3
111 min

Filmi përshkruan jetën e ikonës së botës së krimit, Karlton Liç dhe zgjedhjet që duhet të bëjë për të mbrojtur familjen e tij nga realiteti i pamëshirshëm.

Country: 
Genre: Crime
HD Bilal: A New Breed of Hero 2015 7.9
Bilal: A New Breed of Hero
Bilal: A New Breed of Hero

Bilal: A New Breed of Hero

ActionAdventureAnimation 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Bilal: A New Breed of Hero
HD
IMDb: 7.9
105 min

Film i frymëzuar nga jeta e Bilalit, një skllavi që u bë muezini i parë në histori që thirri ezanin (thirrjen për lutje). Jeta e Bilalit i mëson njerëzimit rëndësinë…

HD Room 2015 8.1
Room
Room

Room

DramaThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Room
HD
IMDb: 8.1
118 min

Pasi vogëlushi 5-vjeçar Xhak dhe e ëma e tij arratisen nga dhoma e mbyllur që Xhak kishte njohur gjatë gjithë jetës së tij, vogëlushi bën një zbulim të madh: atë…

Country: 
Genre: Drama, Thriller
HD Insurgent 2015 6.2
Insurgent
Insurgent

Insurgent

ActionAdventureScience FictionThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Insurgent
HD
IMDb: 6.2
119 min

Një zgjedhje mund të të transformojë ose mund të të shkatërrojë. Por çdo zgjedhje ka pasoja, dhe ndërkohë që trazirat fryhen nëpër fraksionet përreth saj, Tris Prajori duhet të vazhdojë…

Country: 
HD Muhammad: The Messenger of God 2015 7.5
Muhammad: The Messenger of God
Muhammad: The Messenger of God

Muhammad: The Messenger of God

DramaHistory 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Muhammad: The Messenger of God
HD
IMDb: 7.5
162 min

Ebu Sufjan i thotë Abdulmutalib, xhaxhait të Muhamedit, se në agimin e radhës ai do të vrasë profetin e shenjtë të Islamit dhe Muslimanëve, për t’i bojkotuar. Abdulmutalib kujton vitet…

Country: 
Genre: Drama, History
HD Shark Killer 2015 3.9
Shark Killer
Shark Killer

Shark Killer

ActionHorrorThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 3.9
Shark Killer
HD
IMDb: 3.9
88 min

Çejs Uolker, vrasësi i peshkaqenëve, por, njëkohësisht urryes i oqeanit, do të fillojë një aventurë për të vrarë peshkaqenin që mban diamantin më të madh të botës. Më pas, ai…

Country: 
HD Tracers 2015 5.6
Tracers
Tracers

Tracers

ActionCrimeDrama 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
Tracers
HD
IMDb: 5.6
94 min

I kërkuar nga mafia kineze, korrier me një biçiklete mundohet te arratiset me ndihmen e parkuarit pasi njeh një te panjohur te bukur…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
HD Hitman: Agent 47 2015 5.7
Hitman: Agent 47
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

ActionCrimeThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Hitman: Agent 47
HD
IMDb: 5.7
96 min

Një vrasës bashkohet me një grua për ta ndihmuar atë të gjejë babain e saj dhe të zbulojë misteret e prejardhjes së saj.

Country: 
HD Inside Men 2015 7.0
Inside Men
Inside Men

Inside Men

ActionCrimeDrama 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Inside Men
HD
IMDb: 7.0
130 min

Li Kang-hi, një redaktor në një revistë të famshme, bën që Senatori Jang Pil-vu të jetë në krye të zgjedhjeve presidenciale, nëpërmjet fuqisë së shtypit. Pas kësaj fshihet një marrëveshje…

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
HD Focus 2015 6.6
Focus
Focus

Focus

ComedyCrimeDramaRomance 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Focus
HD
IMDb: 6.6
105 min

Një mjeshtër i vjetër mashtrimi, merr nën krahun e tij një vajzë të re shumë tërheqëse por gjërat komplikohen kur ata të dy përfshihen emocionalisht në një romancë.

Country: 
HD Regression 2015 5.7
Regression
Regression

Regression

CrimeHorrorMysteryThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Regression
HD
IMDb: 5.7
106 min

Një baba është akuzuar për një krim që nuk i kujtohet ta ketë bërë: për abuzim seksual me vajzën e tij. Pretendimi që kultet satanike kishin pushtuar qytetin, i alarmon…

Country: 
HD Deccal 2015 3.0
Deccal
Deccal

Deccal

Horror 2015 Shiko tani
Vlersimi: 3.0
Deccal
HD
IMDb: 3.0
94 min

Stamboll, Turqi: Jemi në një epokë të re ku njerëzimi hidhet në një vorbull frike dhe dëshpërimi, e të gjitha profecitë shfaqen të vërteta. Tani e keqja do të përhapet…

Country: 
Genre: Horror
HD The Gamechangers 2015 6.3
The Gamechangers
The Gamechangers

The Gamechangers

DramaTV Movie 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
The Gamechangers
HD
IMDb: 6.3
90 min

Bazuar në historinë e vërtetë për konfliktin mes kompanisë së video-lojërave Rockstar dhe avokatit Xhek Tompson për akuzën e nxitjes së dhunës nga këto lojëra. Fiton drejtësia apo marketingu?

Country: 
Genre: Drama, TV Movie
HD Fantastic Four 2015 4.3
Fantastic Four
Fantastic Four

Fantastic Four

ActionAdventureScience Fiction 2015 Shiko tani
Vlersimi: 4.3
Fantastic Four
HD
IMDb: 4.3
100 min

Historia e katër të rinjve që teletransportohen në një univers të rrezikshëm alternativ që ndërthur formën e tyre fizike në një mënyrë tronditëse. Ata duhet të mësojnë që të kontrollojnë…

Country: 
HD Lapland Odyssey 2 2015 6.0
Lapland Odyssey 2
Lapland Odyssey 2

Lapland Odyssey 2

Comedy 2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Lapland Odyssey 2
HD
IMDb: 6.0
87 min

Jahne dhe shokët e tij nisin një aventurë te re. Nisen të festojnë, por përfundojnë duke kërkuar Lumin, vajzën e Jahneit, e cila humbet vazhdimisht. Ndërkohë Inaria po shijon një…

Country: 
Genre: Comedy
HD A Man Called Ove 2015 7.7
A Man Called Ove
A Man Called Ove

A Man Called Ove

ComedyDrama 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
A Man Called Ove
HD
IMDb: 7.7
116 min

Ove, një pensionist i mbyllur në vetvete kalon ditët e tij duke ndjekur rregullat e shoqërisë dhe duke vizituar varrin e bashkëshortes. Ndërkohë që heq dore nga jeta zhvillon një…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
HD Sicario 2015 7.6
Sicario
Sicario

Sicario

ActionCrimeThriller 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Sicario
HD
IMDb: 7.6
121 min

Një agjente e FBI-së e cila beson në ideale vendoset në një task forcë të emëruar nga qeveria për të luftuar kundër trafikantëve të drogës në kufirin SHBA-Meksikë.

Country: 
HD Kara Bela 2015 7.0
Kara Bela
Kara Bela

Kara Bela

Comedy 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Kara Bela
HD
IMDb: 7.0
105 min

Pas vdekjes së gruas dhe babait, Kudreti i cili ka jetuar gjithmonë sipas rregullave, vendos të shkojë në një udhëtim për të shpëtuar një vajzë.

Country: 
Genre: Comedy
HD Black 2015 7.1
Black
Black

Black

ActionDrama 2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Black
HD
IMDb: 7.1
95 min

Botët përplasen kur Mavela, anëtare e bandës “Bronksi i Zi”, takohet me Marvinin, një anëtar i një bande rivale marokene. Ata nuk munden t’i rezistojnë tërheqjes që kanë për njëri-tjetrit….

Country: 
Genre: Action, Drama