The Lovely Bones

I bazuar në romanin best-seller të Alice Sebold dhe i drejtuar nga regjizori fitues i çmimit Oscar, Kockat e Dashura ka në qendër një vajzë të re që është vrarë dhe shikon nga parajsa familjen dhe vrasësin e saj. Ajo duhet të njehsojë peshën e dëshirës për hakmarrje me dëshirën për shërimin e familjes së saj. I nominuari për Oscar Mark Wahlberg dhe fitueset e çmimit Oscar Rachel Weisz dhe Susan Sarandon luajnë së bashku me Stanley Tucci, Michael Imperioli dhe të nominuarën për Oscar Saoirse Ronan.

Kategoria: DramëFantazi

Drejtori:

Shteti: , ,

Koha: 135 min

Realizimi:

IMDb: 6.7