Top IMDb
Filter
HD The Shawshank Redemption 1994 9.3
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

CrimeDrama 1994 Shiko tani
Vlersimi: 9.3
The Shawshank Redemption
HD
IMDb: 9.3
142 min

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër…

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD The Godfather 1972 9.2
The Godfather
The Godfather

The Godfather

CrimeDrama 1972 Shiko tani
Vlersimi: 9.2
The Godfather
HD
IMDb: 9.2
175 min

Patriarku plak i një dinastie të krimit të organizuar i kalon kontrollin e perandorisë së tij të jashtëligjshme të birit.

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD Zana 2019 9.1
Zana
Zana

Zana

Drama 2019 Shiko tani
Vlersimi: 9.1
Zana
HD
IMDb: 9.1
97 min

Filmi “Zana” është një dramë tronditëse dhe emocionuese që përcjelle një grua të re kosovare që përpiqet të bëhet nënë, përderisa ballafaqohet me tmerret nga kaluara e saj e errët…

Country: 
Genre: Drama
HD The Dark Knight 2008 9.0
The Dark Knight
The Dark Knight

The Dark Knight

ActionCrimeDramaThriller 2008 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
The Dark Knight
HD
IMDb: 9.0
152 min

“Kalorësi i Zi” Me ndihmën e togerit Xhim Gordon dhe Avokatit të Qarkut Harvi Dent, Batman-i i vihet pas krimit të organizuar në qytetin Gotham për ta shkatërruar një herë…

Country: 
HD The Godfather: Part II 1974 9.0
The Godfather: Part II
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

CrimeDrama 1974 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
The Godfather: Part II
HD
IMDb: 9.0
202 min

Vazhdimi i sagës së familjes Korleone tregon historinë e Vito Korleones kur ka qenë i ri në Nju Jorkun e 1920-ës dhe më pas ndjek Majkëll Korleonen në 1950-ën i…

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD Schindler’s List (1993) 1993 8.9
Schindler’s List (1993)
Schindler’s List (1993)

Schindler’s List (1993)

DramaHistoryWar 1993 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Schindler’s List (1993)
HD
IMDb: 8.9
195 min

Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton persekutimet e tyre nga nazistët. Ky film mban vendin…

Country: 
Genre: Drama, History, War
HD The Lord of the Rings: The Return of the King 2003 8.9
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

ActionAdventureFantasy 2003 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
The Lord of the Rings: The Return of the King
HD
IMDb: 8.9
201 min

Gandalfi dhe Aragorni udhëheqin Botën e Njerëzve kundër ushtrisë së Sauronit për ta hequr vëmendjen nga Frodo dhe Semi teksa ata i afrohen malit të Vdekjes me Unazën e Vetme.

Country: 
HD The Mountain II 2016 8.9
The Mountain II
The Mountain II

The Mountain II

DramaWar 2016 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
The Mountain II
HD
IMDb: 8.9
135 min

Mali 2 tregon historinë e një grupi forcash speciale klandestinë te quajtur “Prurësi i Stuhisë’. Bekiri dhe Oguzi, shokë të ngushtë, janë rregjistruar në trajnimin e famshëm të forcave speciale…

Country: 
Genre: Drama, War
HD 12 Angry Men 1957 8.9
12 Angry Men
12 Angry Men

12 Angry Men

Drama 1957 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
12 Angry Men
HD
IMDb: 8.9
96 min

Një anëtar jurie në një gjyq vrasjeje, ia del mbanë dalëngadalë t’i bind të tjerët se “rasti” nuk është aq i qartë, siç dukej në gjykatë.

Country: 
Genre: Drama
HD The Good, the Bad and the Ugly 1966 8.8
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

Western 1966 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
The Good, the Bad and the Ugly
HD
IMDb: 8.8
178 min

Film western nje nder me te vleresuarit ne te gjitha koherat. I miri, i keqi dhe i shemtuari. Me aktor Clint eastwood ne nje nga rolet e tij me prestigjoze.

Country: 
Genre: Western
HD Inception 2010 8.8
Inception
Inception

Inception

ActionAdventureScience Fiction 2010 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
Inception
HD
IMDb: 8.8
148 min

Dom Kob është një hajdut me aftësi të veçanta, më i miri në artin e rrezikshëm të ekstraktimit, vjedhjes së ideve të çmuara nga thellësia e subkoshiencës kur personi është…

Country: 
HD Fight Club 1999 8.8
Fight Club
Fight Club

Fight Club

Drama 1999 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
Fight Club
HD
IMDb: 8.8
139 min

Një punonjës zyre, i cili vuan nga pagjumësia, kërkon një mënyrë për të ndryshuar jetën e tij. Ai takohet me një prodhues sapuni të djallëzuar dhe të dy formojnë një…

Country: 
Genre: Drama
HD The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001 8.8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

ActionAdventureFantasy 2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
HD
IMDb: 8.8
178 min

Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.

Country: 
HD Shamikuqja (1977) 1977 8.7
Shamikuqja (1977)
Shamikuqja (1977)

Shamikuqja (1977)

DramaRomanceTurk 1977 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
Shamikuqja (1977)
HD
IMDb: 8.7
90 min

” Shamikuqja ” : Iliazi është njeri i vetëm nga Stambolli që vjen në një fshat të largët duke punuar si një shofer kamioni. Ai dhe vajza e bukur nga…

Country: 
Genre: Drama, Romance, Turk
HD The Lord of the Rings: The Two Towers 2002 8.7
The Lord of the Rings: The Two Towers
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

ActionAdventureFantasy 2002 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
The Lord of the Rings: The Two Towers
HD
IMDb: 8.7
179 min

Teksa Frodo dhe Semi i afrohen Mordorit me ndihmën e Gollumit, vëllazëria e ndarë i bën ballë aleatit të ri të Sauronit, Sarumanit, dhe hordhisë së tij të Isengardit.

Country: 
HD One Flew Over the Cuckoo’s Nest 1975 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
One Flew Over the Cuckoo’s Nest

One Flew Over the Cuckoo’s Nest

Drama 1975 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
HD
IMDb: 8.7
133 min

Pas pranimit të një njeriu në një institucion mendor, një rebel i stuhishëm mbledh pacientët për të marrë përsipër infermierin dhe repartin qendrore.

Country: 
Genre: Drama
HD The Matrix 1999 8.7
The Matrix
The Matrix

The Matrix

ActionScience Fiction 1999 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
The Matrix
HD
IMDb: 8.7
136 min

Një haker kompjuterash mëson për disa rebelë të mistershëm rreth vërtetësisë së realitetit të tij dhe rolit të tij në luftën kundër kontrolluesve.

Country: 
HD The Empire Strikes Back 1980 8.7
The Empire Strikes Back
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

ActionAdventureScience Fiction 1980 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
The Empire Strikes Back
HD
IMDb: 8.7
124 min

Pasi rebelët shtypen brutalisht nga Perandoria në bazën e tyre të re, Luke Skywalker merr leksione të avancuara të Jedit nga Mjeshtri Yoda, ndërsa shokët e tij ndiqen nga Darth…

Country: